Zmartwychwstanie Pańskie – 21 kwietnia 2019 r.

Zmartwychwstanie Pańskie – 21 kwietnia 2019 r.

1. Z okazji Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego śpieszymy do Was drodzy Parafianie i Goście z najlepszymi życzeniami wielkanocnymi. Niech Chrystus Zmartwychwstały tryumfuje w Waszych sercach i napełnia swoją miłością, radością i pokojem. Niech obdarza zdrowiem i wszelkimi łaskami oraz błogosławieństwem na każdy dzień. Radosnego Alleluja!

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za ofiary na dekoracje i prace przy urządzeniu Ciemnicy i Bożego Grobu oraz za przygotowanie wszelkich adoracji i śpiewów w Wielkim Tygodniu.

3. Rozpoczynamy tzw. „Biały Tydzień” – Oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania Uroczystości Zmartwychwstania. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. odbędą się jak w każdą niedzielę. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość pod pokarmów mięsnych. Przez cały tydzień po Mszy św. wieczornej odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Za pobożne odmówienie Koronki przed Najświętszym Sakramentem możemy przez cały rok zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W środę o godz. 18. 00 będzie Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej połączona z Nowenną do Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się też nowenna do św. Anioła Stróża Polski. Po modlitwie będzie spotkanie Rady Parafialnej.

5. W czwartek będzie tradycyjna całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zapraszamy.

6. W najbliższą sobotę w Przemyślu odbędzie się Marsz Świętości Życia. Stowarzyszenie “Miłość i Odpowiedzialność” zaprasza do udziału w Marszu wszystkich z transparentami promującymi życie, dla których ważna jest sprawa obrony życia od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci. Rozpoczęcie Mszą świętą w Archikatedrze o godz. 16. 30.

7. W przyszłą niedzielę świętujemy Uroczystość Miłosierdzia Bożego, w tym dniu w Kościele rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. W naszym kościele po każdej Mszy św. będzie okazja do ucałowania relikwii św. Faustyny. Do kościoła przyniesiemy także skarbonki „Jałmużna Postna”, będziemy je składać do specjalnego koszyka ustawionego przed ołtarzem. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na potrzeby „Caritas”, o jej przeprowadzenie prosimy grupę apostolską „Campus Misericordiae”. W przyszłą niedzielę w parafii Miłosierdzia Bożego będzie odpust parafialny z główną Mszą św. o godz. 12. 30. Caritas zachęca aby w niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 20. 05 w TVP 2 obejrzeć wyjątkowy koncert charytatywne pt: “Polska Pomaga”.

8. W dniach 27-28 kwietnia w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbędą się Międzynarodowe Warsztaty Muzyki Gospel z finałem w niedzielę 28 kwietnia o godz. 18.00.

9. Księża Salezjanie organizują trzydniową pielgrzymkę do Częstochowy, Kalisza, Gostynia i Krakowa w dniach 31 maja – 2 czerwca. Zapraszają także do bezpłatnego Liceum Ogólnokształcącego – szczegóły w gablotce.

10. W ostatnią niedzielę złożyliśmy na tacę 4190, 00 na potrzeby naszej parafii, przez ostatni miesiąc 9 ofiarodawców złożyło indywidualnie lub przez wpłatę na konto 1030, 00 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom – Bóg zapłać!

11. Pomódlmy się także w intencji naszych rodzin oraz wszystkich gości, którzy przybyli do naszej parafii na Święta Wielkanocne: „Zdrowaś Maryjo”.… „Królowo Rodzin”…

Close Menu