Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

XXXIII niedziela okresu zwykłego – 18 listopada 2018 r.

1. Przeżywamy dziś ustanowiony przez Ojca św. Franciszka Światowy Dzień Ubogich. Bądźmy wrażliwi na potrzebujących oraz pomagajmy wszystkim, którzy ciepią z powodu biedy. Przed kościołem można złożyć ofiarę na Schronisko im. św. Brata Alberta troszczące się o bezdomnych. (O godz. 17. 30 odmówimy różaniec z wypominkami za zmarłych).

2. W poniedziałek na Mszy św. wieczornej będzie modlitwa za Ojczyznę z racji 19 dnia miesiąca. O godz. 19. 00 w salce na plebani będzie spotkanie dla młodzieży z klas ósmych szkoły podstawowej z racji przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

3. We wtorek w liturgii wspominamy św. Rafała Kalinowskiego – kapłana, uczcimy go przez ucałowanie relikwii, po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Rycerstwa św. Michała Archanioła.

4. W środę w liturgii wspominamy dzień Ofiarowania NMP, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Niepokalanej. Po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie animatorów Róż Różańcowych.

5. W czwartek w liturgii wspominamy św. Cecylię, dziewicę i męczennicę – patronkę muzyki i śpiewu kościelnego – zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Rady Parafialnej w salce na plebanii.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, na Mszach świętych odnowimy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. O godz. 17. 30 będą wypominki za zmarłych, na wypominkowy różaniec szczególnie zapraszamy obrońców życia, będziemy modlić się w intencji życia, małżeństwa i rodziny z racji 25 dnia miesiąca

7. W ostatnią niedzielę złożyliśmy 4090, 00 zł. na potrzeby naszej parafii, członkowie Róż Różańcowych ofiarowali 1000, 00 zł., 5 parafian indywidualnie złożyło 400, 00 zł. Wszystkim składamy serdeczne – „Bóg zapłać”.

8. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przemyślu przy ul. Dworskiego 98 zaprasza chętne osoby do podjęcia funkcji rodziny zastępczej dla potrzebujących dzieci – szczegóły w gablotce.

9. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszły do Pana śp. Danuta KUŹNIAR – ul. 3 Maja 32 i siostra benedyktynka Paula OCHĘDUSZKO. Niech dobry Bóg przyjmie je do swojej chwały. „Wieczne odpoczywanie…”.