Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

XXXI niedziela okresu zwykłego – 4 listopada 2018 r.

1. (Dziś godz. 17. 00 będzie nabożeństwo różańcowe połączone z wypominkami i zmianą tajemnic). Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Archidiecezji.

2. W poniedziałek o godz. 17. 00 będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas szóstych szkoły podstawowej a o godz. 19. 00 z klas ósmych. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele będzie kolejne spotkania z cyklu: „Szkoła Modlitwy”.

4. W środę o godz. 10. 00 w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Śnigurskiego odbędzie się bardzo ciekawa konferencja pt: „O niepodległości raz jeszcze…”. W naszej parafii po Mszy św. wieczornej będzie Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej oraz spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

5. W czwartek przez cały dzień w kościele będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, zapraszamy na prywatne spotkanie z Bogiem. Po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. W piątek w domu rekolekcyjnym “Dobrego Pasterza” o godz. 18. 00 rozpoczną się rekolekcje o tematyce wyzwolenia, na które zapraszamy.

7. W sobotę o godz. 18. 45 będzie kolejna katecheza liturgiczna dla wszystkich chętnych w salce na plebani.

8. W najbliższą niedzielę przypada 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Będziemy dziękować za odzyskaną niepodległość, polecać Bogu tych, którzy oddali swoje życie za wolność Ojczyzny oraz modlić się za Polaków w kraju i na emigracji. W naszej parafii na każdej Mszy św. będzie uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Honorata Koźmińskiego, o godz. 11. 30 będzie Msza św. i katecheza dla dzieci – wszystkich należących do naszej parafii – z racji przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii świętej, o godz. 17. 30 odprawimy nabożeństwo wypominkowe. Prezydent Miasta Przemyśla, Rada Miejska oraz Dowództwo Garnizonu Przemyśl zapraszają na Mszę św. do archikatedry na godz. 10. 00 a po niej na uroczystości przy Pomniku Orląt Przemyskich. Wcześniej o godz. 9. 30 będzie odsłonięcie tablicy upamiętniającej Jubileusz 100 – lecia Garnizonu Przemyśl na budynku Przemyskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Grodzkiej. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

9. Od przyszłej niedzieli do 11 czerwca 2019 roku w domu katolickim „ROMA” co miesiąc o godz. 19. 00 odbywać się będą jubileuszowe spotkania z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości. Będą to konferencje nt. pielgrzymek św. Jana Pawła II do Polski głoszone przez historyka ks. dr Marcina KAPŁONA i ks. teologa – biblistę prof. Stanisława HARĘZGĘ – szczegóły na plakacie.

10. Jesienne spotkanie Rady Parafialnej planowane jest na 22 listopada po Mszy św. wieczornej.

11. W dniach 28 grudnia – 1 stycznia 2019 roku w Madrycie odbędzie się Europejskie Spotkanie Młodych. Zapraszamy młodzież do domu katolickiego „ROMA”, gdzie w każdy wtorek o godz. 18. 30 odbywają się spotkania wg formuły Taize i zapisy na pielgrzymkę.

11. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszła Maria BOBER – ul. Hoffmanowej 9. Niech dobry Bóg przyjmie ją do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.