Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

XXX niedziela okresu zwykłego – 28 października 2018 r.

1. Obchodzimy dziś rocznicę poświęcenia naszego kościoła, modlimy się za fundatorów, budowniczych i przyjaciół świątyni. Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecną troskę o nasz kościół i składane ofiary – „Bóg zapłać”. Dziś także modlimy się za Kościół prześladowany zwłaszcza w Pakistanie.(Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17. 15, podczas którego będziemy szczególnie modlić się za naszą parafię).

2. W środę będzie ostatnie w tym roku październikowe nabożeństwo różańcowe z Nowenną do Matki Bożej Niepokalanej.

3. W czwartek przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych, jedną z wielkich i nakazanych przez Kościół uroczystości. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym, o godz. 14. 00 będzie odprawiona dodatkowa Msza święta na Cmentarzu Głównym i na Zasaniu wraz z procesją żałobną. O godz. 17. 30 będzie nabożeństwo wypominkowe w kościele. Przez listopad codziennie w naszym kościele będzie różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17. 30 i Msza św. o godz. 18. 00. Na przemyskich cmentarzach możemy spotkać wolontariuszy zbierających datki na różne cele charytatywne, natomiast przed naszym kościołem będzie można złożyć ofiarę do puszek w imieniu zmarłych, która przeznaczona będzie dla potrzebujących. O przeprowadzenie kwesty proszeni są członkowie grupy apostolskiej Campus Misericordiae. Zachęcamy wszystkich do troski o groby najbliższych, co będzie także znakiem naszej miłości do zmarłych. W czwartek w godz. 16. 00 – 18. 00 będzie adoracja eucharystyczna i okazja do spowiedzi z racji pierwszego czwartku miesiąca. Po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Rodziny Szkaplerznej i Bractwa Szkaplerznego w salce na plebani.

4. W piątek przeżywamy dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych – „Dzień Zaduszny”. Msze święte w naszym kościele będą o godz. 7. 00, 8. 30, 10. 00 16. 30 i 18. 00. Przypominamy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny i w pierwszych dniach listopada (od 1 do 8 XI) można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. W pozostałe dni listopada odpust jest cząstkowy. Spowiedź sakramentalna wystarczy do zyskania wielu odpustów. Warunki odpustu:

♦ wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego,

♦ stan łaski uświęcającej (spowiedź święta),

♦ przyjęcie Komunii św.

♦  pobożne nawiedzenia cmentarza,

♦ odmówienie na cmentarzu modlitw: „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca świętego.

Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty celem zyskiwania odpustów. W Dzień Zaduszny przeżywamy także pierwszy piątek miesiąca. Rano odwiedzimy chorych z wizytą duszpasterską. Spowiedź będzie od godz. 15. 00, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Tym razem o przewodniczenie w modlitwie prosimy członków Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i obrońców życia a potem młodzież. Adoracja zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21. 00. W Dzień Zaduszny kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17. 15 będzie medytacja maryjna a po niej Różaniec Fatimski z wypominkami.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 17. 00 będzie nabożeństwo różańcowe połączone z wypominkami i zmianą tajemnic różańcowych. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.

7. W ostatnią niedzielę w naszym kościele było liczenie wiernych dla kościelnej statystyki. We wszystkich Mszach świętych uczestniczyło 1406 osób, co stanowi 38% z deklarujących się jako wierzący i mogących przyjść do kościoła. Do Komunii św. przystąpiło 646 osób tj. ok. 46% z obecnych w kościele.

8. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie Chrztu św. zostały włączone dzieci: Laura KOSIAŃSKA i Milena SOPEL – dzieciom i rodzicom życzymy mocnej wiary. Wspólną drogę życia przez zawarcie sakramentu małżeństwa rozpoczęli: Daniel HERMAN i Agnieszka MAKAR – życzymy im udanego małżeństwa i opieki Świętej Rodziny. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszła do Pana: śp. Ryszarda JACUŁA – ul. Borelowskiego 17A. Niech dobry Bóg przyjmie ją do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.