XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.10.2019

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.10.2019

inndeks

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski, jest to dobra okazja do studiowania nauczania papieskiego, które mimo upływu lat jest stale aktualne. Przed kościołem możemy złożyć ofiarę do puszek na Papieską Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzisiaj także dzień wyborów, zachęcamy do udziału w nich.

2. W poniedziałek o godz. 17. 00 będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII szkoły podstawowej. Na wieczornej modlitwie różańcowej o godz. 17. 15 będziemy modlić się także za nauczycieli i wychowawców z racji Dnia Edukacji Narodowej.

3. We wtorek spotkanie Rycerstwa św. Michała Archanioła.

4. W środę podczas nabożeństwa różańcowego będzie Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej, po Mszy Św. będzie spotkanie animatorów Róż Różańcowych.

5. Serdecznie zapraszamy na nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Robotników „Solidarności”, które odbędzie się w dniach 19-26 października 2019 r. w naszej parafii pw. Świętej Trójcy w Przemyślu. Wydarzenie ma na celu uwrażliwienie Parafian na wartość Ojczyzny, jedności narodowej, kultu Matki Bożej i ideałów: „Bóg – Honor – Ojczyzna. Rozpoczniemy nawiedzenie w sobotę Mszą Św. o godz. 18.00. w liturgiczne wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszko i Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Po Mszy Św. będzie modlitwa za Ojczyznę, ucałowanie relikwii i modlitwa przy Obrazie przed którym modlił się także bł. Ks. Jerzy Popiełuszko.

Z tej też racji do poprowadzenia modlitwy różańcowej przy obrazie w czasie tygodniowego nawiedzenia o godz. 17.15 są zaproszeni:

Niedziela (20 października) –w intencji Ojczyzny (Akcja Katolicka)

Poniedziałek (21 października) – w intencji młodzieży (młodzież przygotowująca się do bierzmowania i Róża Matki Bożej Niepokalanej)

Wtorek (22 października) – w intencji dzieci (dzieci i rodzice przygotowujące się do I Komunii i Róża Matki Bożej Pięknej Miłości)

Środa (23 października) – w intencji papieża, biskupów i kapłanów (grupa Apostolska Margaretka)

Czwartek (24 października) – w intencji powołań kapłańskich i zakonnych (Dzieło Pomocy Powołaniom)

Piątek (25 października) – w intencji naszej parafii (Duszpasterska Rada Parafialna)

7. W sobotę w archikatedrze odbędzie się pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom. O godz. 9. 30 będzie nabożeństwo, o 10. 00 Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Jamrozka, po niej będzie poczęstunek i spektakl wystawiony w Seminarium Duchownym przez kleryków.

 8. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny, obchodzony będzie pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani”. Będziemy modlić się za misjonarzy i kraje misyjne, na misje przekażemy także składkę niedzielną, w tej intencji ofiarujemy również nabożeństwo różańcowe o godz. 17. 15. W tym dniu będzie także liczenie wiernych do kościelnej statystyki.

9. Na ołtarzach bocznych naszego kościoła wyłożone są kartki wypominkowe na listopad. Na kartkach znajdują się podane daty, które oznaczają dzień czytania imion zmarłych. Czytelnie wypisane kartki prosimy składać do skrzynki w zakrystii. W listopadzie będzie codziennie odmawiany różaniec za zmarłych wspominanych w wypominkach o godz. 17. 30 oraz będzie codziennie odprawiona Msza św. o godz. 18. 00.

10. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcia sakramentu Chrztu świętego zostały przyjęte dziecko: Justyna Lidia GROBLEWSKA – dziecku i rodzicom życzymy wytrwałości w wierze. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszły do Pana: śp.. Daniela ZAWITOWSKA – ul. 3 Maja 38 i Roman MELANIK – ul. Grunwaldzka 3. Niech dobry Bóg przyjmie je do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

 

 

Close Menu