Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

XXVIII niedziela okresu zwykłego – 14 października 2018 r.

1. Dzisiejszy Dzień Papieski obchodzony jest w 40. Rocznicę Pontyfikatu św. Jana Pała II. Zachęcamy do studiowania nauczania papieskiego, które mimo upływu lat jest stale aktualne. Dzień Papieski naznaczony jest także szczególną radością Kościoła, czyli kanonizacją siedmiu błogosławionych wśród których znajduje się poprzednik Jana Pawła II – papież Paweł VI. Przed kościołem możemy złożyć ofiarę do puszek na Papieską Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, (na wieczornej modlitwie różańcowej o godz. 17. 15 będziemy modlić się także za nauczycieli i wychowawców z racji Dnia Edukacji Narodowej).

2. W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Teresę od Jezusa. O godz. 19. 00 będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII szkoły podstawowej.

3. We wtorek w liturgii wspominamy św. Jadwigę Śląską, będziemy się modlić za naszego ks. abp seniora Józefa Michalika z racji rocznicy jego święceń biskupich. Po Mszy św. wieczornej będzie w kościele spotkanie uczestników Szkoły Modlitwy i w salce na plebani spotkanie Rycerstwa św. Michała Archanioła.

4. W środę w liturgii wspominamy św. Ignacego Antiocheńskiego, podczas nabożeństwa różańcowego będzie Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej, po modlitwie będzie spotkanie animatorów Róż Różańcowych.

5. W czwartek przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, będziemy modlić się w intencji Służby Zdrowia, której Święty patronuje. W czwartek jak co tydzień zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. W tym dniu przypada również Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi, będziemy modlić się w intencji ofiar handlu i przemocy. W Domu Katolickim „ROMA” w Przemyślu będzie projekcja bardzo ciekawego filmy ukazującego skalę współczesnego niewolnictwa. Film jest bezpłatny, karty wstępu są do odebrania w Księgarni Katolickiej „ROMA” przy ul. Grodzkiej 11 a także w naszej zakrystii.

6. W piątek w liturgii wspominamy bł. ks. Jerzego Popiełuszko. Podczas nabożeństwa różańcowego będzie modlitwa za Ojczyznę, ucałowanie relikwii i modlitwa przy tablicy poświęconej bł. ks. Jerzemu. W tym dniu uczniowie z klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum wyjadą na rekolekcje przed bierzmowaniem.

7. W sobotę w liturgii wspominamy św. Jana Kantego, w tym dniu w archikatedrze odbędzie się pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom. O godz. 9. 30 będzie nabożeństwo, o 10. 00 Msza św. pod przewodnictwem ks. abp Adama SZALA, po niej będzie poczęstunek i spektakl wystawiony w Seminarium Duchownym przez kleryków.

8. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny, obchodzony będzie pod hasłem: „Pełni Ducha i posłani”. Będziemy modlić się za misjonarzy i kraje misyjne, na misje przekażemy także składkę niedzielną, w tej intencji ofiarujemy również nabożeństwo różańcowe o godz. 17. 15. W tym dniu będzie także liczenie wiernych do kościelnej statystyki oraz wybory samorządowe. Zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach oraz poparciu najlepszych i znanych nam kandydatów. Ludzie wierzący winni oddać głos na te osoby, których postawa i poglądy są im bliskie, a przynajmniej nie sprzeciwiają się wierze katolickiej i katolickim wartościom oraz zasadom moralnym. Dobrowolna rezygnacja z udziału w wyborach jest grzechem zaniedbania.

9. Przypominamy, że na ołtarzach bocznych naszego kościoła wyłożone są kartki wypominkowe na listopad. Na kartkach znajdują się podane daty, które oznaczają dzień czytania imion zmarłych. Czytelnie wypisane kartki prosimy składać do skrzynki w zakrystii. W listopadzie będzie codziennie odmawiany różaniec za zmarłych wspominanych w wypominkach o godz. 17. 30 oraz będzie codziennie odprawiona Msza św. o godz. 18. 00.

10. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcia sakramentu Chrztu świętego zostały przyjęte dzieci: Amanda SIECZKO i Julia SZPYTMAN – dzieciom i rodzicom życzymy wytrwałości w wierze. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszły do Pana: śp. Eugenia WIECH – ul. Borelowskiego 13 i Krystyna PYTLAK – ul. Krasińskiego 21. Niech dobry Bóg przyjmie je do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.