Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

XXVII niedziela okresu zwykłego – 7 października 2018 r.

1. (Dziś o godz. 17. 15 będzie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych). Przypominamy, że w październiku nabożeństwa różańcowe odbywają się codziennie o godz. 17. 15 wraz z obrzędem Komunii świętej, zatem codziennie możemy zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziś przed kościołem możemy wesprzeć harcerzy zbierających datki na ratowanie Ośrodka Szkoleniowo – Wypoczynkowego „Leśne Zacisze” w Ruszelczycach.

2. W poniedziałek o godz. 17. 00 będzie kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII szkoły podstawowej a o godz. 19. 00 spotkanie dla klas III gimnazjum.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie grupy apostolskiej Campus Misericordiae.

4. W środę podczas nabożeństwa różańcowego będzie Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej, po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Koła Przyjaciół „Radia Maryja”.

5. W czwartek jak co tydzień będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie formacyjne Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. W piątek o godz. 18. 00 w domu rekolekcyjnym Dobrego Pasterza rozpoczną się rekolekcje o tematyce wyzwolenia, na które zapraszamy.

7. W sobotę w liturgii wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego – patrona naszych sióstr Sług Jezusa. W tym dniu odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Jarosławskiej Kolegiacie. Zachęcamy by wybrać się do Jarosławia transportem indywidualnym – szczegóły na plakacie. W sobotę o godz. 18. 45 zapraszamy do salki na plebanii na kolejną katechezę liturgiczną.

8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na „Papieską Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia”, o przeprowadzenie kwesty proszeni są członkowie grupy apostolskiej Campus Misericordiae, natomiast składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę o godz. 11. 30 będzie Msza św. dla dzieci z klas trzecich i ich rodziców – wszystkich należących do naszej parafii – przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej, o godz. 17. 15 nabożeństwo różańcowe. W niedzielę odbędzie się także Archidiecezjalna Pielgrzymka Młodzieży do archikatedry rozpoczynająca nowy rok duszpasterski. O godz. 10. 00 w auli Seminarium Duchownego będzie zawiązanie wspólnoty, następnie o godz. 11. 30 Msza św. w archikatedrze, po niej poczęstunek przy pomniku św. Jana Pawła II na Pl. Niepodległości. W najbliższą niedzielę Duszpasterstwo Turystyczne organizuje Dzień Papieski dla miłośników gór w Beskidzie Niskim – szczegóły w gablotce. W przyszłą niedzielę przypada także Dzień Edukacji Narodowej, będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli i wychowawców o wytrwałość w pracy wychowawczej oraz radość i satysfakcję płynącą z kształtowania charakterów dzieci i młodzieży.

9. Na ołtarzach bocznych naszego kościoła wyłożone są kartki wypominkowe na listopad. Na kartkach znajdują się podane daty, które oznaczają dzień czytania imion zmarłych. Czytelnie wypisane kartki prosimy składać do skrzynki w zakrystii. W listopadzie będzie codziennie odmawiany różaniec za zmarłych wspominanych w wypominkach o godz. 17. 30 oraz będzie codziennie odprawiona Msza św. o godz. 18. 00.

10. 18 października przypada Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. W tym dniu zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji ofiar handlu ludźmi oraz zapraszamy na projekcję filmu: „Nikczemny handlarz dusz”. Jest to bezkompromisowy dokument odsłaniający współczesne mechanizmy handlu ludźmi, pokazujący skalę koszmaru niewolnictwa, jakiego każdego dnia doświadczają setki tysięcy osób. Projekcja filmu odbędzie się w 18 października o godz. 18. 00 w Domu Katolickim „ROMA” w Przemyślu. Wstęp wolny. Bezpłatne karty wstępu do odebrania w Księgarni Katolickiej „ROMA” przy ul. Grodzkiej 11.

11. W każdy II wtorek miesiąca u OO. Reformatów w Przemyślu odbywać się będą „Wieczory Zaufania”. Będzie to Msza św. o godz. 18. 00 oraz kwadrans ze świadkami drogi narzeczeńskiej i małżeńskiej oraz z uczestnikami projektu „Sami ale nie samotni”. Także do kościoła OO. Reformatów Duszpasterstwo Akademickie w Przemyślu zaprasza na Msze święte dla środowiska akademickiego w każdą niedzielę na godz. 13. 30. O tej samej godzinie w naszym kościele odbywają się w każdą niedzielę Msze święte w rycie trydenckim.