Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.09.2019

inndeks

1.Dzisiaj o godz. 17.30. zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła z racji liturgicznego wspomnienia Świętych Archaniołów.

2.We wtorek rozpoczynamy różańcowy miesiąc październik. Nabożeństwa Różańcowe w październiku będą wspólne dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 17. 15. Dzisiaj po Mszy zapraszamy do zakrystii dzieci, aby odebrały plansze na nabożeństwa różańcowe w miesiącu październiku. Dla najwytrwalszych przygotujemy nagrody. Spotkanie dla chłopców pragnących zostać ministrantami we wtorek o godz. 17.00 w kościele, a spotkanie dla scholii w niedzielę o 10.30 w salce na plebani.

3. W środę podczas modlitwy różańcowej będzie Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej a po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek jak co tydzień będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w godz. 15. 00 – 18. 00. Po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie formacyjne Bractwa Szkaplerznego i Rodziny Szkaplerznej. W pierwszy piątek rano udamy się z posługą duszpasterską do chorych, w godz. 15. 00 – 18. 00 będzie spowiedź święta. O godz. 16. 30 będzie dodatkowa Msza św. zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, którą najpierw będą animować członkowie Rycerstwa Św. Michała Archanioła a potem młodzież. Wcześniej zapraszamy na spotkanie młodzież RAMU po Mszy wieczornej do salki na plebani.

5. W najbliższą sobotę rano Męski Różaniec. Rozpoczyna się o godz. 6.00 Mszą Św. u Franciszkanów, a potem procesja do naszej figury Matki Niepokalanej i pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. W tym dniu o godz. 17. 00 będzie medytacja maryjna a następnie różaniec fatimski i wieczorna Msza święta. W tym dniu z racji liturgicznego wspomnienia św. Faustyny Kowalskiej po Mszy św. wieczornej będzie możliwość ucałowania relikwii.

6. Poświęcenie i przekazanie różańców dzieciom z klas III z naszej parafii, przygotowujących się do I Komunii Św., odbędzie się 1 października (wtorek) podczas Mszy św. o godz. 18.00, wcześniej zapraszamy dzieci na różaniec.

7. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się 7 października o godz. 19.15 w salce na plebani.

8. W przyszłą niedzielę nabożeństwo różańcowe połączone ze zmianą tajemnic różańcowych będzie o godz. 17. 15 a składka przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Koło Przemyskie Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta, kwestuje dzisiaj przed kościołem na rzecz ludzi ubogich i bezdomnych. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. Zapraszamy też do zapisywania się na IV Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach 12 października. Koszt 55 zł, zapisy w kancelarii. W tym samym dniu odbędzie się, już po raz piąty, Archidiecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Jarosławskiej Kolegiaty.

10. Parafia św. Jana Apostoła zaprasza w poniedziałek na spotkanie Ekip Notre – Dame dla małżeństw chcących pogłębić duchowość sakramentu małżeństwa. Duszpasterstwo Akademickie informuje, że od pierwszej niedzieli października i już w każdą niedzielę roku akademickiego o godz. 13.30 w kościele Ojców Reformatów odprawiana będzie Msza św. dla studentów i wykładowców. W dniach 11-13 października w bursie szkolnej w Przemyślu odbywać się będą warsztaty muzyczne organizowane przez Diakonię Muzyczną . Młodych (od klasy VII) zapraszamy do udziału w tych zajęciach.

11. Wspólną drogę życia przez zawarcie sakramentu małżeństwa rozpoczęli: Elżbieta CZYCZ i Robert OPILOWSKI– życzymy im udanego małżeństwa i opieki Świętej Rodziny. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszła do Pana śp. Stanisława HANDZEL, ul. Krasińskiego 21. Niech dobry Bóg przyjmie ją do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.