Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

XXVI niedziela okresu zwykłego 30 września 2018 r.

1. W poniedziałek w liturgiczne wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus wkraczamy w różańcowy miesiąc październik. Nabożeństwa Różańcowe w październiku będą wspólne dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 17. 15. Za odmawianie różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, dlatego po każdorazowym nabożeństwie będzie udzielana Komunia święta by zyskiwać odpusty. Prosimy, aby z Komunii św. korzystali tylko ci, którzy z ważnego powodu nie mogą zostać na Mszę św. wieczorną, starajmy się uzyskać odpust po przeżyciu wspólnej Eucharystii. Dzieci będą otrzymywać karteczki, które będą wklejać do otrzymanych książeczek. W poniedziałek o godz. 17. 00 w salce na plebani będzie spotkanie dla klas VI a o godz. 19. 00 klas VIII przygotowujących się do bierzmowania, natomiast po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. O godz. 19. 15 rozpoczniemy miesięczną katechizację przedmałżeńską dla narzeczonych. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki w salce na plebani o godz. 19. 15.

2. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Po Mszy św. wieczornej będzie pierwsze spotkanie dla osób przeżywających Seminarium Odnowy Wiary, na którym będzie można nabyć podręczniki  „Szkoła Modlitwy”.

3. W środę podczas modlitwy różańcowej będzie Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej a po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek w liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu i dzień imienin Ojca świętego jak co tydzień będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w godz. 15. 00 – 18. 00. Po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie formacyjne Bractwa Szkaplerznego i Rodziny Szkaplerznej.

5. W pierwszy piątek rano udamy się z posługą duszpasterską do chorych, w godz. 15. 00 – 18. 00 będzie spowiedź. O godz. 16. 30 będzie dodatkowa Msza św. zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, którą najpierw będą animować członkowie Rady Parafialnej a potem młodzież. Modlitwa zakończy się tradycyjnie Apelem Jasnogórskim o godz. 21. 00. W piątek z racji liturgicznego wspomnienia św. Faustyny Kowalskiej po Mszy św. wieczornej będzie możliwość ucałowania relikwii.

6. W najbliższą sobotę o godz. 17. 00 będzie medytacja maryjna a następnie różaniec fatimski i wieczorna Msza święta.

7. W przyszłą niedzielę nabożeństwo różańcowe połączone ze zmianą tajemnic różańcowych będzie o godz. 17. 15 a składka przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Przed kościołem będzie można złożyć ofiarę dla harcerzy a konkretnie na ratowanie Ośrodka Szkoleniowo – Wypoczynkowego „Leśne Zacisze” w Ruszelczycach.

8. W dniach 5-7 października 2018 r. w Ośrodku Kultury i Formacji Chrześcijańskiej w Jarosławiu odbędą się wyjątkowe rekolekcje dla małżeństw, które poprowadzi wraz z osobami świeckimi ks. dr Marek DZIEWIECKI – psycholog i wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Szczegóły na plakacie w gablotce.

9. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcia sakramentu Chrztu świętego została przyjęta Milena MIKULSKA – rodzicom i dziecku życzymy wytrwałości w wierze.