Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

XXV niedziela okresu zwykłego – 23 września 2018 r.

1. W poniedziałek o godz. 19. 00 w salce na plebani będzie spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem dla młodzieży z klas III gimnazjum.

2. We wtorek o godz. 17. 30 będzie modlitwa różańcowa w intencji życia, małżeństwa i rodziny z racji 25 dnia miesiąca, zapraszamy obrońców życia oraz podejmujących Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Niepokalanej.

4. W czwartek w liturgiczne wspomnienie św. Wincentego a Paulo w naszym kościele będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, zapraszamy na modlitwę.

5. W piątek w liturgii wspominamy św. Wacława – męczennika. W tym dniu wraz w całym światem włączamy się w akcję: „Koronka na Ulicach Miast Świata”. O godz. 15. 00 zapraszamy do wyjścia na podwórka przed nasze bloki mieszkalne, by wspólnie publicznie odmówić Koronką do Miłosierdzia Bożego. Szczególnym miejscem modlitwy będzie tak jak w poprzednim roku Plac Konstytucji 3 Maja przy naszym kościele. Także w piątek od rana prosimy składać elektrośmieci na naszym parkingu od strony Sanu przy czarnej bramie SS. Benedyktynek. Odbiór elektrośmieci będzie o godz. 10. 00 a dochód przeznaczony będzie na misje.

6. W sobotę uczcimy św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. O godz. 9. 00 wyjedziemy na pielgrzymkę Róż Różańcowych do Kalwarii Pacławskiej. O godz. 10. 00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Przemyślu odbędą się warsztaty ikonograficzne dla dzieci, zajęcia są bezpłatne – szczegóły na internetowej stronie MDK.

7. W przyszłą niedzielę obchodzony będzie Światowy Dzień Turystyki, zaznaczony będzie biciem dzwonów o godz. 21. 00 we wszystkich kościołach Przemyśla, symbolizujący Przemyski Apel Jasnogórski.

8. Przypominamy, że 1 października rozpoczniemy katechizację przedmałżeńską dla narzeczonych. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki w salce na plebani o godz. 19. 15.

9. Od października zapraszamy do kontynuacji Seminarium Odnowy Wiary w formie dwóch spotkań w miesiącu. Pierwsze spotkanie, na którym będzie można zakupić podręczniki do osobistej medytacji pt. Szkoła Modlitwy, odbędzie się ww wtorek – 2 października po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18. 30. Zapraszamy uczestników Seminarium, a także każdego, kto pragnie pogłębić swoją relację z Bogiem.

10. W ostatnim tygodniu 14 indywidualnych ofiarodawców złożyło na tacę lub wpłaciło na konto 2680, 00 zł. na spłatę organów – wszystkim serdecznie dziękujemy: „Bóg zapłać!”

11. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszły do Pana śp. Wiktoria WOTA – ul. Krasińskiego 20 i Emilia SWATKIEWICZ – ul. Borelowskiego 37. Niech dobry Bóg przyjmie je do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.