Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

XXIX niedziela okresu zwykłego – 21 października 2018 r.

1. W rozpoczętym dziś Tygodniu Misyjnym obchodzonym pod hasłem: „Pełni Ducha i posłani”, będziemy modlić się za misjonarzy i kraje misyjne Na misje przekażemy także dzisiejszą składkę, w tej intencji ofiarujemy również nabożeństwo różańcowe o godz. 17. 15. Dzień dzisiejszy jest także ważnym dniem wyborów samorządowych. Zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach oraz poparciu najlepszych i znanych nam kandydatów. Ludzie wierzący winni oddać głos na te osoby, których postawa i poglądy są im bliskie, a przynajmniej nie sprzeciwiają się wierze katolickiej i katolickim wartościom oraz zasadom moralnym. Pamiętajmy, że dobrowolna rezygnacja z udziału w wyborach jest grzechem zaniedbania.

2. W poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, po każdej Mszy św. będzie możliwość ucałowania relikwii. O godz. 19. 00 będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.

3. W środę w liturgii wspominamy bł. ks. Jana Balickiego, po wieczornej Mszy św. będzie można ucałować relikwie Błogosławionego. Zachęcamy do włączenia się w Dzieło Pomocy Powołaniom im. bł. ks. Jana, by modlitwą wspierać powołanych oraz wypraszać nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Na ołtarzach bocznych naszego kościoła znajdują się stosowne deklaracje. W środę podczas nabożeństwa różańcowego odprawimy Nowennę do Matki Bożej Niepokalanej.

4. W czwartek tradycyjnie będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, zapraszamy na modlitwę indywidualną, podczas nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się w intencji „Życia, Małżeństwa i Rodziny” z racji 25 dnia miesiąca.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać rocznicę poświęcenia naszego kościoła i modlić się za jego fundatorów, budowniczych i ofiarodawców. Będzie to jednocześnie dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Pakistanie, będziemy modlić się za cierpiących chrześcijan.

6. W dniach 27 i 28 października w naszym mieście odbywać się będą uroczystości 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. 27 października w sobotę będzie to „Parada Dzieci” w asyście Orkiestry Dętej „AUGUSTINO” z Palcu Niepodległości na Rynek oraz program patriotyczny na Rynku Starego Miasta – rozpoczęcie o godz. 12. 00. 28 października uroczystości rozpoczną się o godz. 10. 00. Będzie to defilada ulicami miasta z 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich na Plac Niepodległości, gdzie o godz. 11. 00 odbędzie się Msza św. polowa w intencji Ojczyzny a po niej program artystyczny w Rynku Starego Miasta.

7. Od 23 października 2018 r. do 18 grudnia Ojcowie Franciszkanie z Kalwarii Pacławskiej będą prowadzić Kurs ALPHA dla dorosłych. Kurs odpowiada na podstawowe pytania dotyczące wiary, modlitwy, umiejętności czytania i zrozumienia prawd Pisma Świętego. Dotyka tematu darów Ducha Świętego oraz Bożego działania w życiu człowieka, a także doświadczenia uzdrowienia w dzisiejszym świecie.

8. Przemyscy OO. Franciszkanie organizują w dniu 27 października o godz. 19. 30 Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie.

9. W dniach 3-4 listopada w Krośnie hali sportowej MOSiR przy ul. Bursaki 29 obędzie się Podkarpackie Forum Charyzmatyczne. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziemy na plakacie i w Internecie.

10. W dniach 9 do 11 listopada w Czarnej Sędziszowskiej odbędą się rekolekcje dla związków niesakramentalnych – szczegóły w Internecie.

11. W ostatnią niedzielę złożyliśmy na tacę 3800, 00 zł. na potrzeby naszego kościoła, członkowie Róż Różańcowych złożyli 1000, 00 zł. W ostatnim miesiącu 19 ofiarodawców indywidualnych złożyło 2200, 00 zł. na nowe organy. Serdecznie dziękujemy za materialną troskę o naszą parafię i kościół.

12. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcia sakramentu Chrztu świętego zostały przyjęte dzieci: Wiktoria TERLICZ, Gaja PLEZIA, Krzysztof MYSŁEK i Róża ZIELIŃSKA – dzieciom i rodzicom życzymy wytrwałości w wierze. Z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do Pana śp. Jan HANO – ul. 22 stycznia 11. Niech dobry Bóg przyjmie go do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.