Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15. 09. 2019 r.

 

inndeks

1. Dzisiaj rozpoczynamy IX Tydzień Wychowania pod hasłem „Nauczycielu gdzie mieszkasz? Będziemy modlić się za rodziców, wychowawców, młodzież i dzieci. Dzisiaj na wieczornej Mszy św. rozpoczniemy triduum modlitwy przed świętem św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży.

2. W poniedziałek o godz. 17. 00 będzie katecheza dla klas VIII przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

3. We wtorek wspominamy 80. rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę i Dzień Sybiraka, o godz. 16.00 Msza św. w kościele OO. Karmelitów Bosych w intencji ofiar sowieckiej agresji na Polskę, a o godz. 17.30 uroczystości patriotyczne przy Pomniku Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia, po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie formacyjne Rycerstwa św. Michała Archanioła.

4. W środę na wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania z racji święta św. Stanisława Kostki – patrona Polski, dzieci i młodzieży. Na Mszy św. wieczornej będzie Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej, a po wieczornej modlitwie będzie spotkanie animatorów Róż Różańcowych.

5. W czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo w intencji Ojczyzny z racji 19 dnia miesiąca.

6. W piątek rozpoczniemy Nowennę do św. Michała Archanioła, na wieczornych Mszach świętych będziemy modlić się litanią ku Jego czci.

7. Parafia Franciszkanów św. Marii Magdaleny po raz kolejny organizuje wieczór uwielbienia wraz z modlitwą o uzdrowienia dnia 21 września (sobota) – Msza o godz. 18.30, potem wieczór uwielbienia – godz. 19.30. Parafia Archikatedralna zaprasza na uroczyste powitanie Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności w sobotę 21 września o godz. 18.00. Mszy Św. będzie przewodniczył ks. abp Adam Szal. W naszym kościele peregrynacja tego obrazu odbędzie od 19 października do 26 października 2019 r.

8. W ostatnią niedzielę zebraliśmy na tacę 3980, 00 zł. na potrzeby naszej parafii oraz 1000 zł ofiarowały róże różańcowe. Bóg zapłać.

9. Jeszcze jest kilka miejsc na pielgrzymkę do Częstochowy organizowanej 21- 22 września przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Zapraszamy do zapisania się na IV Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Miłosierdzia w Łagiewnikach 12 października 2019. Koszt 55 zł, zapisy w kancelarii.

10. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcia sakramentu Chrztu świętego została przyjęta Liliana LEJA i Szymon Paweł KURASZ- rodzicom i dziecku życzymy wytrwałości w wierze. Wspólną drogę życia przez zawarcie sakramentu małżeństwa rozpoczęli: Klaudyna AUGUSTYN I Michał STRAWIŃSKI– życzymy im udanego małżeństwa i opieki Świętej Rodziny Z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Władysława ŁABĘDZKA – Pl. Konstytucji 3 Maja. Niech dobry Bóg przyjmie ich do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.