XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 13. 09. 2020 r.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 13. 09. 2020 r.


1. Cieszymy się, że wczoraj 17 dzieci przyjęło w naszej parafii po raz pierwszy Komunię Świętą. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali dzieci do tego wydarzenia, rodzicom, dziadkom, ks. Andrzejowi i wszystkim, którzy przyczynili się, by wczorajsza uroczystość była tak piękna. Szczególnie dziękujemy rodzicom dzieci I Komunijnych za dar nowych ornatów Maryjnych wraz z kapą. Wszystkie dzieci obecne na Mszy Św. zapraszamy do zakrystii po obrazki “Ziarno” z tekstem Ewangelii i konkursem.

2. W poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, katecheza dla klas VII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie o godz. 19. 00 w salce na plebani.

3. We wtorek przypominamy o zbiórce dla młodszych ministrantów i kandydatów o godz. 17.00 w salce na plebanii. Na wieczornej Mszy św. rozpoczniemy triduum modlitwy przed świętem św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży, a po Mszy św. będzie spotkanie formacyjne Rycerstwa św. Michała Archanioła w sali na plebani.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej, a po wieczornej Mszy Św. spotkanie dla animatorów Róż różańcowych w salce na plebani.

5. W czwartek wspominamy 81. rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę i Dzień Sybiraka, o godz. 16.00 Msza św. w kościele OO. Karmelitów Bosych w intencji ofiar sowieckiej agresji na Polskę, a po Mszy uroczystości patriotyczne przy Pomniku Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia.

6. W piątek na wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież z racji święta św. Stanisława Kostki – patrona Polski, dzieci i młodzieży.

7. W sobotę po Mszy wieczornej nabożeństwo w intencji Ojczyzny z racji 19 dnia miesiąca.

8. Za tydzień będziemy gościć na Mszach niedzielnych ks. Wiesława Mareckiego, misjonarza z Kamerunu, który wygłosi kazanie i będzie zbierał do puszki na misje. W niedzielę rozpoczniemy Nowennę do św. Michała Archanioła, na wieczornych Mszach świętych będziemy modlić się litanią ku Jego czci.

9. W tym roku kończy się kolejna kadencja członków Rady Parafialnej, dlatego zapraszam wszystkich członków na podsumowujące spotkanie 25 września (piątek) po Mszy wieczornej do sali na plebani.

10. Istnieje możliwość bezpłatnej pomocy uczniom szkoły podstawowej w lekcjach (korepetycje) z języka polskiego, matematyki i biologii. Chętne dzieci wraz z rodzicami zapraszamy w środę (16 września) w godz. 15.00-17.00 do salki na plebani przy. ul. Klasztornej 1.

11. Informujemy, że na stronie internetowej parafii można odsłuchać kazania i wykłady z sympozjum oraz zobaczyć zdjęcia z Jubileuszu 50 lecia parafii, a na bocznych ołtarzach są pamiątkowe foldery do zabrania. Dziś składka na potrzeby parafii, a za tydzień na Radio FARA.

12. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu świętego dołączył: Ignacy Błażej CISEK- rodzicom i dziecku życzymy wielu łask Bożych. A z naszej parafialnej wspólnoty odeszły do Pana: śp. Wanda MARKIEWICZ i śp. Genowefa ZUBILEWICZ. Niech dobry Bóg przyjmie je do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

Close Menu