Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

XXIV niedziela okresu zwykłego – 16 września 2018 r.

1. Przeżywamy dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, naszą modlitwą obejmijmy wszystkich pracowników mediów – zwłaszcza katolickich.

2. W poniedziałek wspominamy 79. rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę i Dzień Sybiraka – będziemy modlić się za naszą Ojczyznę. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają jesienne Kwartalne Dni Modlitw w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i wychowawców. W poniedziałek o godz. 19. 00 będzie katecheza dla klas VIII przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

3. We wtorek na wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania z racji święta św. Stanisława Kostki – patrona Polski, dzieci i młodzieży. Na Mszy św. wieczornej będzie uroczyste przyjęcia ministrantów do Liturgicznej Służby Ołtarza, po Mszy św. będzie spotkanie formacyjne Rycerstwa św. Michała Archanioła.

4. W środę na Mszy św. wieczornej będzie Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej oraz nabożeństwo w intencji Ojczyzny z racji 19 dnia miesiąca, po wieczornej modlitwie będzie spotkanie animatorów Róż Różańcowych.

5. W czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w tym dniu rozpoczniemy także Nowennę do św. Michała Archanioła, na wieczornych Mszach świętych będziemy modlić się litanią ku Jego czci. O godz. 18. 00 w salce na plebani odbędzie sie bardzo ciekawe spotkanie dla wszystkich, którzy chcą poznać sposoby radzenia sobie z problemem alkoholowym w swojej rodzinie.

6. W piątek w liturgii będziemy przeżywać święto św. Mateusza Apostoła, o godz. 18. 00 domu rekolekcyjnym Dobrego Pasterza rozpoczną się rekolekcje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, na które zapraszamy.

7. Nadal przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę Archidiecezjalną Pielgrzymkę Róż Różańcowych do Kalwarii Pacławskiej. Wyjazd z parafii od strony Sanu 29 września o godz. 9. 00, powrót ok. godz. 15. 00. Koszt 15 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

8. Duszpasterstwo Rodzin organizuje Archidiecezjalną Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Jarosławiu w dniu 13 października – szczegóły na plakacie.

9. 1 października rozpocznie się w naszej parafii katechizacja przedmałżeńska – tzw. „kurs dla narzeczonych”. Katechezy odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19. 15 i zaplanowane są dla młodzieży, która ukończyła szkołę ponadgimnazjalną.

10. Młodych – począwszy od gimnazjum – zapraszamy do posługi ewangelizacyjnej w Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej, która animuje ważne wydarzenia wiary. Warsztaty formacyjno-muzyczne odbędą się w dniach 12-14 października w Przemyślu – szczegóły w Internecie.

11. W ostatnią niedzielę zebraliśmy na tacę 3980, 00 zł. na potrzeby naszej parafii. W ostatnim miesiącu 22 indywidualnych ofiarodawców złożyło na tacę lub wpłaciło na konto 2640, 00 zł. na spłatę organów – wszystkim dziękujemy „Bóg zapłać!”

12. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcia sakramentu Chrztu świętego została przyjęta Maya HATFIELD – rodzicom i dziecku życzymy wytrwałości w wierze. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Kazimierz DYKAS – ul. 22 stycznia 3 i Bronisława CHOMA – ul. Borelowskiego 5A. Niech dobry Bóg przyjmie ich do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.