Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA- 08.09.2019

inndeks

1. W poniedziałek rozpoczniemy Triduum przed parafialnym odpustem Najświętszego Imienia Maryi. Na wieczornych Mszach św. będą specjalne nabożeństwa maryjne. W tym dniu o godz. 17. 00 będzie spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem dla wszystkich uczniów z klas VII szkoły podstawowej z naszej parafii.

2. We wtorek po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie formacyjne grupy apostolskiej „Campus Misericordiae”.

3. W środę zapraszamy na Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej, po modlitwie spotkanie Koła Przyjaciół „Radia Maryja”.

4. W czwartek 12 września przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, w naszej parafii jest to drugi po Uroczystości Trójcy Przenajświętszej Odpust Parafialny. W czwartek przez cały dzień będzie adoracja eucharystyczna, na którą zapraszamy. Po Mszy Świętej w salce na plebani będzie spotkanie formacyjne Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa Archidiecezji Przemyskiej zaprasza na Uroczystości Jubileuszowe 150-lecia Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odbędą się w Przemyskiej Archikatedrze w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego 14 września w Przemyślu.

5. W sobotę, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego Ksiądz Arcybiskup zaprasza wszystkie parafie do włączenia się w modlitwę pokutno-wynagradzającą „Przemyśl pod Krzyżem”. Rozpocznie się o godz. 18.00 Mszą Świętą w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu. Następnie, drogą krzyżową pójdziemy pod Krzyż zawierzenia, gdzie w duchu pokuty i wynagrodzenia będziemy modlić się modlitwą różańcową. Do zebranych zostanie skierowane „słowo spod Krzyża” oraz zostanie odmówiony akt zawierzenia Polski i Przemyśla. Nasza parafia jest proszona do niesienia Krzyża i przeczytania rozważań przy IV Stacji Drogi Krzyżowej.

6. W niedzielę w naszym kościele na wieczornej Mszy św. rozpoczniemy triduum przed świętem św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy dziewczynki do włączenia się Dziewczęcą Służbę Maryi. Schola ma swoje spotkania w niedzielę o 10. 30 w salce na plebani. Wszystkie dzieci obecne na Mszy Św. zapraszamy do zakrystii po kolejny obrazek Ziarno. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagrody ma miejsce podczas Mszy Św. o godz. 11.30. W najbliższą niedzielę o godz. 10. 00 w naszej parafii zostanie odprawiona Msza św. za sybiraków z racji zbliżającego się Dnia Sybiraka.

7. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich tradycyjnie organizują dwudniową pielgrzymkę do Częstochowy i Łagiewnik w dniach 21-22 września. Wyjazd o godz. 5. 30 z parkingu przy kościele, koszt 185 zł. Zgłoszenia wraz z wpłatą i numerem PESEL w kancelarii parafialnej do 14 września.

8. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu świętego została przyjęta Oliwia Milena SUROWIEC – dziecku i rodzicom życzymy łaski wiary. Wspólną drogę życia przez zawarcie sakramentu małżeństwa rozpoczęli: Małgorzata MAKSYMIUK i Mateusz MAKSYMIUK– życzymy im udanego małżeństwa i opieki Świętej Rodziny.