Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

XXIII niedziela okresu zwykłego – 9 września 2018 r.

1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Wychowania, który będziemy obchodzić pod hasłem: „W poszukiwaniu drogi”. Przez cały tydzień będziemy modlić się za dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów. Zapraszamy wszystkie dzieci od najmłodszych do V klasy szkoły podstawowej włącznie aby odebrały książeczki do wklejania obrazków niedzielnych, jeśli nie zrobiły tego w poprzednią niedzielę.

2. W poniedziałek o godz. 17. 00 będzie spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem dla wszystkich uczniów z klas VII szkoły podstawowej z naszej parafii.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie formacyjne grupy apostolskiej „Campus Misericordiae”.

4. W środę 12 września przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, w naszej parafii jest to drugi po Uroczystości Trójcy Przenajświętszej Odpust Parafialny. Będziemy modlić się za naszą parafię, która została erygowana 48 lat temu. Podczas wieczornej Mszy św. będzie Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej, po modlitwie spotkanie Koła Przyjaciół „Radia Maryja”.

5. W czwartek przez cały dzień będzie adoracja eucharystyczna, na którą zapraszamy. Po Mszy św. wieczornej w kościele będzie ważne spotkanie dla rodziców uczniów z klas VIII szkoły podstawowej oraz z klas III gimnazjum, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W salce na plebani będzie spotkanie formacyjne Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. W piątek będziemy przeżywać Święto Podwyższenia Krzyża Świętego i szczególnie czcić symbol naszego zbawienia. Ksiądz Archiprezbiter zaprasza na Drogę Krzyżową, która wyruszy z archikatedry o godz. 19. 00 do Wzgórza Trzech Krzyży.

7. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, o godz. 7. 00 z parafii wyjedzie Pielgrzymka Środowisk Tradycyjnych do Jarosławia – można się jeszcze zapisać. W sobotę w naszym kościele na wieczornej Mszy św. rozpoczniemy triduum przed świętem św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży.

8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, naszą modlitwą będziemy obejmować wszystkich pracowników mediów – zwłaszcza katolickich. Składka mszalna przeznaczona będzie na Archidiecezjalne Radio „FARA”. O godz. 10. 00 w naszej parafii zostanie odprawiona Msza św. za sybiraków z racji zbliżającego się Dnia Sybiraka. Miejskie uroczystości z okazji 79 rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę i Dnia Sybiraka odbędą się 17 września o godz. 16. 00 w kościele OO. Karmelitów. Po Mszy św. będzie uroczystość patriotyczna przy pomniku poświęconym Zesłańcom Sybiru i Ofiarom Katynia przy wybrzeżu Marszałka Józefa Piłsudskiego. W przyszłą niedzielę odbędzie się także bieg charytatywny, z którego fundusze zostaną przeznaczone na budowę Centrum Hospicyjno – Opiekuńczego „BETANIA” organizowanego przez Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza z Jerozolimy. Bieg rozpocznie się przy Urzędzie Miasta o godz. 14. 00.

9. 28 września zorganizowana zostanie akcja: „Oczyść dom i świat z elektrośmieci”. O godz. 10. 00 będzie odbiór elektrośmieci, które prosimy złożyć na naszym parkingu przy murze klasztornym koło czarnej bramy w dniu odbioru. Dochód z zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego zostanie przekazany na misje.

10. Z parafii organizujemy pielgrzymkę Róż Różańcowych do Kalwarii Pacławskiej na Archidiecezjalną Pielgrzymkę Żywego Różańca. Wyjazd z parafii od strony Sanu 29 września o godz. 9. 00, powrót ok. godz. 15. 00. Koszt 15 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

11. Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu i Klub Inteligencji Katolickiej w Przemyślu zapraszają udziału w organizowanej, podobnie jak w latach ubiegłych zbiórce zniczy na Cmentarz Obrońców Lwowa i groby na Kresach. Stowarzyszenie przyjmuje wpłaty na swoje konto i znicze, które można składać w biurze przy naszym kościele do 10 października.

12. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszła do Pana: śp. Cecylia ŻMUDZKA – ul. 22 stycznia 3. Niech dobry Bóg przyjmie ją do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.