Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

XXIII niedziela okresu zwykłego – 10 września 2017 r.

Znalezione obrazy dla zapytania info1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Wychowania, który będziemy obchodzić pod hasłem: „Maryja wychowawczynią pokoleń”. Przez cały tydzień będziemy modlić się za dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Zapraszamy wszystkie dzieci od najmłodszych do V klasy szkoły podstawowej włącznie aby odebrały książeczki do wklejania obrazków niedzielnych, jeśli nie zrobiły tego w poprzednią niedzielę.

2. W poniedziałek o godz. 18. 00 będzie Msza św. i spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem dla wszystkich uczniów z klas VII szkoły podstawowej z naszej parafii.

3. We wtorek 12 września przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, w naszej parafii jest to drugi po Uroczystości Trójcy Przenajświętszej Odpust Parafialny. Będziemy modlić się za naszą parafię, która została erygowana 47 lat temu. Po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie formacyjne grupy apostolskiej „Campus Misericordiae”.

4. W środę podczas wieczornej Mszy św. będzie Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej, po modlitwie spotkanie Koła Przyjaciół „Radia Maryja”.

5. W czwartek będziemy przeżywać Święto Podwyższenia Krzyża Świętego i szczególnie czcić symbol naszego zbawienia. Przez cały dzień będzie adoracja eucharystyczna, na którą zapraszamy. Po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie formacyjne Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ksiądz Archiprezbiter zaprasza na Drogę Krzyżową, która wyruszy z archikatedry o godz. 19. 00 do Wzgórza Trzech Krzyży.

6. W piątek przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. W piątek, sobotę i niedzielę w naszym kościele będziemy przeżywać triduum przed świętem św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Na godz. 18. 00 prosimy naszych młodych parafian, by uczestnicząc w Mszach świętych wypraszali sobie potrzebne łaski u świętego Patrona. Kandydaci do bierzmowania z klas VI i VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum, wezmą obowiązkowo udział Mszach świętych w piątek i sobotę oraz w niedzielę o godz. 11. 30 a także w święto swojego Patrona w poniedziałek. W piątek o godzinie 16. 00 w salce plebani odbędzie się spotkanie przed koncertowe z raperem Piotrem Tau Kowalczykiem. Tau to czołowa postać polskiego rapu. Jego historia muzyczna połączona z nawrócenie ku Bogu jest wsparciem dla wielu ludzi. Z chęcią odpowie on na każde pytanie. Będzie czas na rozmowę, kupienie biletu na koncert, który odbędzie się po spotkaniu w Centrum Kulturalnym.

7. W przyszłą niedzielę przypada 78 rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Prezydent Miasta Przemyśla, Dowództwo Garnizonu Przemyśl i Związek Sybiraków zapraszają na uroczystą Mszę św. w intencji ofiar sowieckiej agresji oraz żyjących i zmarłych sybiraków na godz. 10. 00 do kościoła OO. Karmelitów. Po modlitwie będzie uroczystość patriotyczna przy pomniku poświęconym Zesłańcom Sybiru i Ofiarom Katynia. Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu oraz rowerzyści Zadwórzańskiego Rajdu Rowerowego serdecznie zapraszają do udziału w Rowerowym Rajdzie Pamięci – zgłoszenia u prezesa stowarzyszenia P. Stanisława SZARZYŃSKIEGO. W przyszłą niedzielę będziemy także przeżywać Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, naszą modlitwą będziemy obejmować wszystkich pracowników mediów – zwłaszcza katolickich. Składka mszalna przeznaczona będzie na Archidiecezjalne Radio „FARA”.

8. 20 września zorganizowana zostanie akcja: „Oczyść dom i świat z elektrośmieci”. O godz. 10. 30 będzie odbiór elektrośmieci, które prosimy złożyć na naszym parkingu przy murze klasztornym koło czarnej bramy. Dochód z zużytego sprzętu elektrycznego fundacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie przekaże na misje.

9. Krucjata Wyzwolenia Człowieka organizuje Ogólnopolska Pielgrzymkę KWC do Katowic w dniu 30 września. W ramach pielgrzymki będzie nabożeństwo Słowa Bożego, Droga Krzyżowa, Msza święta i koncert. Zgłoszenia w naszej kancelarii do 25 września, koszt 80 zł., szczegółowe informacje w gablotce.

10. Młodych – począwszy od gimnazjum – zapraszamy do posługi ewangelizacyjnej w Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej, która animuje ważne wydarzenia wiary. Warsztaty formacyjno-muzyczne odbędą się w dniach 6-8 października w Przemyślu – szczegóły na plakacie.

11. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do Pana: śp. Tadeusz ORLEAN – ul. Borelowskiego 15. Niech dobry Bóg przyjmie go do swojej chwały; „Wieczne odpoczywanie…”.