Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.09.2019

inndeks

1.Z racji rozpoczynającego się Roku Szkolnego pragniemy zaprosić wszystkie dzieci z Przedszkola i Szkoły Podstawowej do udziału w Programie Ziarno. Aby ułatwić dzieciom zrozumienie Słowa Bożego będziemy wręczać po Mszy św. kolorowe obrazki z fragmentami cotygodniowej Ewangelii (na jednej stronie) oraz zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych (na drugiej). Każde „Ziarno” zawiera miejsce na dane personalne dziecka, tak by zaproponowane rozwiązania mogły wziąć udział w losowaniu nagród w każdą niedzielę po Mszy Św. o godz.11:30. Prosimy dzieci obecne dzisiaj na Mszy Św. o podejście do zakrystii i odebranie teczki z pierwszym obrazkiem. Materiały są bezpłatne. Dzisiaj O godz. 17. 00 będzie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.

2. W poniedziałek o godz. 9.00 będzie Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla prywatnej szkoły podstawowej „KAMON” i przedszkola. O godz. 17. 00 w Kościele będzie spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem dla wszystkich uczniów z klas VI Szkoły Podstawowej z naszej parafii a po Mszy św. wieczornej spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Niepokalanej, po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Akcji Katolickiej w salce na plebani. Wcześniej o godz. 17. 00 będzie zbiórka dla ministrantów i lektorów – zapraszamy wszystkich chętnych chłopców ze szkoły podstawowej i starszych do podjęcia zaszczytnej służby przy ołtarzu.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek przez cały dzień będzie adoracja eucharystyczna – zapraszamy na prywatną modlitwę, w godz. 15. 00 – 18. 00 będzie możliwość spowiedzi. Po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie dla członków Bractwa Szkaplerznego i Rodziny Szkaplerznej.

5. W piątek rano udajemy się z posługą kapłańską do chorych, od godz. 15. 00 będzie spowiedź, o godz. 16. 30 dodatkowa Msza św. zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Tym razem o poprowadzenie adoracji proszeni są członkowie Rady Parafialnej, po nich tradycyjnie młodzież. Adoracja zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21. 00.

6. W najbliższą niedzielę o godz. 11. 30 będzie Msza św. i pierwsza katecheza dla dzieci z parafii przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii świętej oraz ich rodziców. Katechezy dla dzieci, które podejmą przygotowanie do I Komunii odbywać się będą zawsze w drugie niedziele miesiąca od września do maja. Będzie to Msza św. godz. 11. 30, po niej katecheza w kościele lub w salce. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

7. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich tradycyjnie organizują dwudniową pielgrzymkę do Częstochowy i Łagiewnik w dniach 21-22 września. Wyjazd o godz. 5. 30 z parkingu przy kościele, koszt 185 zł. W programie także wizyta w kościele św. Stanisława Biskupa na Skałce i w Łagiewnikach. Zgłoszenia wraz z wpłatą i numerem PESEL w kancelarii parafialnej do 14 września.

8. Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa Archidiecezji Przemyskiej zaprasza na Uroczystości Jubileuszowe 150-lecia Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odbędą się w Przemyskiej Archikatedrze w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego 14 września w Przemyślu. Zachęcamy też do przyłączenia się do naszego parafialnego Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 9. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu świętego została przyjęta Lena Jagoda RABKA – dziecku i rodzicom życzymy rozwoju wiary. Wspólną drogę życia przez zawarcie sakramentu małżeństwa rozpoczęli: Magda Anna WIERNUSZ i Tomasz Jacek ANTONIK– życzymy im udanego małżeństwa i opieki Świętej Rodziny.