Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

XXII niedziela okresu zwykłego – 3 września 2017 r.

Znalezione obrazy dla zapytania info1. Dziś po Mszach świętych, wszystkim dzieciom od najmłodszych do klas piątych szkoły podstawowej włącznie, rozdajemy specjalne książeczki na cały rok, do wklejania obrazków i dokumentowania obecności w kościele. Po Mszy św. prosimy dzieci o podejście do ołtarza po książeczki. (O godz. 17. 00 będzie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic). Składka przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

2. W poniedziałek o godz. 8. 30 będzie Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla młodzieży z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Przemyślu i nowej prywatnej szkoły podstawowej przy ul. 3 Maja. O godz. 18. 00 będzie Msza św. i spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem dla wszystkich uczniów z klas VI szkoły podstawowej z naszej parafii oraz spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

3. W środę zapraszamy na Nowenną do Matki Bożej Niepokalanej. Po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie w salce na plebani dla Akcji Katolickiej oraz w kościele spotkanie dla rodziców z klas VI i VII szkoły podstawowej oraz z klas II i III gimnazjum. Wcześniej o godz. 17. 00 będzie zbiórka dla ministrantów i lektorów – zapraszamy wszystkich chętnych chłopców ze szkoły podstawowej i gimnazjum do podjęcia zaszczytnej służby przy ołtarzu.

4. W czwartek przez cały dzień będzie adoracja eucharystyczna – zapraszamy na prywatną modlitwę. Z racji pierwszego czwartku w godz. 15. 00 – 18. 00 będzie możliwość spowiedzi. Po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie dla członków Bractwa Szkaplerznego i Rodziny Szkaplerznej.

5. W piątek przypada Święto Narodzenia NMP, w tradycji ludowej – Matki Bożej Siewnej. Będziemy dziękować Panu Bogu za zbiory i modlić się o błogosławieństwo Boże w pracy rolników. W tym dniu oddamy się Matce Bożej przez złożenie Aktu Poświęcenia  Niepokalanemu Sercu Maryi, którego dokonali biskupi polscy 6 czerwca br. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Akt Zawierzenia jest nawiązaniem do wydarzeń z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi oraz nawiązaniem do zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi, którego dokonał papież Pius XII w 1942 r.

6. W sobotę rozpoczniemy Triduum przed parafialnym odpustem Najświętszego Imienia Maryi. Na wieczornych Mszach św. będą specjalne nabożeństwa maryjne.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Wychowania obchodzony pod hasłem: „Maryja wychowawczynią pokoleń”. Będziemy modlić się w intencji dzieci, młodzieży rodziców, wychowawców i katechetów. Także w najbliższą niedzielę o godz. 11. 30 będzie Msza św. i pierwsza katecheza dla dzieci z parafii przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii świętej oraz ich rodziców. Katechezy dla dzieci, które podejmą przygotowanie do I Komunii odbywać się będą zawsze w drugie niedziele miesiąca od września do maja. Będzie to Msza św. godz. 11. 30, po niej katecheza w kościele lub w salce. Przypominamy, że przynależność do parafii to nie meldunek, tylko zamieszkanie. Do I Komunii świętej będziemy przygotowywać tylko te dzieci, które uczęszczają do III klasy szkoły podstawowej. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy także odprawianie Mszy św. w rycie trydenckim, które poprowadzi ks. wikariusz Bartosz Gajerski o godz. 13. 30. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

8. W dniach 10-13 września w Lipniku k. Kańczugi odbędą się rekolekcje dla osób starszych z Łańcucha Apostolskiej Miłości. Wspólny wyjazd z przystanku k. kościoła Księży Salezjanów o godz. 13. 30. Zapisy w naszej kancelarii parafialnej do 8 września.

9. 16 września odbędzie się Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia Archidiecezji Przemyskiej do Archikatedry. Centralnym wydarzeniem pielgrzymki będzie Msza św. o godz. 10. 30 sprawowana pod przewodnictwem ks. abp Adama Szala – szczegóły w Internecie.

10. Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia na Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin do Częstochowy organizowaną w dniach 23-24 września przez Duszpasterstwo Rodzin i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Duszpasterstwo Rodzin organizuje także Archidiecezjalną Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Jarosławiu w dniu 14 października – szczegóły na plakacie.

11. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu świętego zostały przyjęte dzieci: Szymon BABIARZ i Hanna GÓRA – dzieciom i rodzicom życzymy rozwoju wiary. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszła do Pana śp. Jadwiga KLEPACKA – ul. Kosynierów 9. Niech dobry Bóg przyjmie ją do swej chwały; „Wieczne odpoczywanie…”.

12. Módlmy się w intencji dzieci i młodzieży rozpoczynających rok szkolny: „Święty Michale Archaniele…”