Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

XXII niedziela okresu zwykłego – 2 września 2018 r.

1. Dziś po Mszach świętych wszystkim dzieciom najmłodszym, do klas piątych szkoły podstawowej włącznie, rozdajemy specjalne książeczki na cały rok do wklejania obrazków i dokumentowania obecności w kościele. Po Mszy św. prosimy dzieci o podejście do ołtarza po książeczki. (O godz. 17. 00 będzie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic). Składka przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

2. W poniedziałek o godz. 8. 30 będzie Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla młodzieży z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Przemyślu, o godz. 9. 15 Msza św. dla prywatnej szkoły podstawowej „KAMON”. O godz. 17. 00 w salce na plebani będzie spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem dla wszystkich uczniów z klas VI szkoły podstawowej z naszej parafii a po Mszy św. wieczornej spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

3. W środę zapraszamy na Nowenną do Matki Bożej Niepokalanej, po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Akcji Katolickiej w salce na plebani. Wcześniej o godz. 17. 00 będzie zbiórka dla ministrantów i lektorów – zapraszamy wszystkich chętnych chłopców ze szkoły podstawowej i gimnazjum do podjęcia zaszczytnej służby przy ołtarzu.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek przez cały dzień będzie adoracja eucharystyczna – zapraszamy na prywatną modlitwę, w godz. 15. 00 – 18. 00 będzie możliwość spowiedzi. Po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie dla członków Bractwa Szkaplerznego i Rodziny Szkaplerznej.

5. W piątek rano udajemy się z posługą kapłańską do chorych, od godz. 15. 00 będzie spowiedź, o godz. 16. 30 dodatkowa Msza św. zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Na spowiedź zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci i młodzież, zwłaszcza te, które nie zdążyły wyspowiadać się na rozpoczęcie roku szkolnego. O godz. 18. 00 będzie Msza św. rozpoczynająca spotkania młodzieżowe RAM-u i Oazy, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Tym razem o poprowadzenie adoracji proszeni są członkowie Domowego Kościoła, po nich tradycyjnie młodzież. Adoracja zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21. 00.

6. W sobotę przypada Święto Narodzenia NMP, w tradycji ludowej – Matki Bożej Siewnej. Będziemy dziękować Panu Bogu za zbiory i modlić się o błogosławieństwo Boże w pracy rolników.

7. W niedzielę rozpoczniemy Triduum przed parafialnym odpustem Najświętszego Imienia Maryi. Na wieczornych Mszach św. będą specjalne nabożeństwa maryjne.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Wychowania obchodzony pod hasłem: „W poszukiwaniu drogi”. Będziemy modlić się w intencji dzieci, młodzieży rodziców, wychowawców i katechetów. Także w najbliższą niedzielę o godz. 11. 30 będzie Msza św. i pierwsza katecheza dla dzieci z parafii przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii świętej oraz ich rodziców. Katechezy dla dzieci, które podejmą przygotowanie do I Komunii odbywać się będą zawsze w drugie niedziele miesiąca od września do maja. Będzie to Msza św. godz. 11. 30, po niej katecheza w kościele lub w salce. Przypominamy, że przynależność do parafii to nie meldunek, tylko zamieszkanie. Do I Komunii świętej będziemy przygotowywać tylko te dzieci, które uczęszczają do III klasy szkoły podstawowej. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii a szczególnie na spłatę nowych organów kościelnych.

9. 15 września odbędzie się Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia Archidiecezji Przemyskiej do Polańczyka – szczegóły w Internecie.

10. Również 15 września Duszpasterstwo Środowisk Tradycyjnych zaprasza na pielgrzymkę do Jarosławia do trzech wizerunków maryjnych: Matki Bożej Śnieżnej – Królowej Rodzin, Maryi – Bramy Miłosierdzia i Matki Bożej Bolesnej. Wyjazd autokarem o godz. 7. 00 z parafii od strony Sanu. W planie jest także Msza święta, zwiedzanie miasta w tym podziemnej trasy turystycznej oraz ognisko. Koszt 40 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

11. Nadal przyjmujemy zgłoszenia na Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin do Częstochowy organizowaną w dniach 22-23 września przez Duszpasterstwo Rodzin – szczegóły na plakacie.

12. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu świętego został przyjęty Maciej NIEBIESZCZAŃSKI – dziecku i rodzicom życzymy rozwoju wiary. Wspólną drogę życia przez zawarcie sakramentu małżeństwa rozpoczęli: Katarzyna DOBROWOLSKA i Daniel NIEBIESZCZAŃSKI – życzymy im udanego małżeństwa i opieki Świętej Rodziny.

13. Módlmy się w intencji dzieci i młodzieży rozpoczynających rok szkolny: „Święty Michale Archaniele…”