Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.08.2019

inndeks

1. Jutro przeżywamy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, Msze Św. o 7.00 i 18.00. We wtorek w liturgii wspominamy św. Monikę, w środę św. Augustyna – biskupa i doktora Kościoła i zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Niepokalanej.

2. W czwartek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela i tradycyjnie zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

3. W sobotę o godz. 9.00 odprawiona zostanie Msza Święta w 39 –rocznicę powstania Solidarności, a po niej przemarsz do tablicy.

4. W najbliższą niedzielę składka przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Przemyślu. W przyszłą niedzielę o godz. 17. 00 będzie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.

5. W ramach obchodów 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej 1 września odbędzie się o godz. 10.00 uroczysta Msza Święta w intencji poległych w czasie II wojny światowej w Bazylice Archikatedralnej, a po niej przemarsz ulicami miasta do Muzeum Narodowego, gdzie będzie odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żołnierzy 22 Dywizji Piechoty Górskiej.

6. Przypominamy o zapisach w kancelarii kandydatów do bierzmowania z klas VI. Pierwsze spotkanie dla nich odbędzie się 2 września o godz. 17.00 w kościele.

7. Dzisiaj serdecznie witamy nowych księży w naszej wspólnocie parafialnej, ks. Andrzeja Sochę, przyszedł do nas z parafii Kazanów i ks. Jakuba Kustronia z parafii Zarzecze. Nowym księżom życzymy wielu łask Bożych i życzliwości ludzkiej w ich posłudze kapłańskiej w naszej parafii. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

8. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu świętego zostały przyjęte dzieci: Zofia KUJSZCZYK, Julia SZEWCZYK, Błażej KUCZYŃSKI, Olena SIARA i Fabian BEREŻNICKI – dzieciom i rodzicom życzymy wytrwałości w wierze. A z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do Pana śp. Jan MATERNA – ul. Drużbackiej 8. Niech dobry Bóg przyjmie go do swej chwały; „Wieczne odpoczywanie…”.