Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

XXI niedziela okresu zwykłego – 27 sierpnia 2017 r.

Znalezione obrazy dla zapytania info1. Dziś w miejscowości Długie odbywają się Dożynki Archidiecezjalne z udziałem ks. abp Adama Szala, polecajmy Panu Bogu rolników i ich ciężką pracę oraz dziękujmy za zebrane plony. Informujemy, że z naszej parafii odszedł ks. Marek MACHAŁA, który pracował wśród nas przez 7 lat i teraz został wicerektorem Seminarium Duchownego. Dziękujemy mu za gorliwą kapłańską posługę i życzymy błogosławieństwa Bożego na nowej placówce. Jednocześnie do naszej parafii przybył nowy wikariusz – ks. Bartosz GAJERSKI. Życzymy mu błogosławieństwa Bożego i satysfakcji z pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Przed kościołem będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek będącą wsparciem ofiar huraganów, które ostatnio dotknęły Polskę.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Niepokalanej, w czwartek na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek rano udajemy się z posługą kapłańską do chorych. Spowiedź będzie od godz. 15. 00, dodatkowa Msza św. zwłaszcza dla dzieci i młodzieży o godz. 16. 30. Na spowiedź zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci i młodzież, ponieważ będzie to spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego a wszyscy uczniowie powinni rozpocząć naukę w szkole z Panem Bogiem. O godz. 18. 00 będzie Msza św. rozpoczynająca spotkania młodzieżowe RAM-u i Oazy, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Tym razem o poprowadzenie adoracji proszeni są obrońcy życia oraz podejmujący Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, po nich tradycyjnie młodzież. Adoracja zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21. 00. W piątek przypada także 78 rocznica wybuchu II wojny światowej, będziemy modlić się za ofiary wojny i o pokój na świecie. O godz. 16. 00 w kościele OO. Karmelitów Bosych zostanie odprawiona Msza św. w intencji ofiar wojny, po niej będą uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Cmentarzu Wojskowym. Na uroczystości zaprasza Prezydent Miasta Przemyśla oraz Dowództwo Garnizonu Przemyśl.

4. W sobotę w naszej parafii obędą się uroczystości Dnia Wspólnoty Ruchu Apostolstwa Młodzieży. Na Mszy św. o godz. 11. 30 ks. abp Adam SZAL, pobłogosławi nowych animatorów RAM. Na Kalwarii Pacławskiej o godz. 9. 00 zbiorą się honorowi dawcy krwi na swojej dorocznej pielgrzymce. W ramach pielgrzymki będzie Msza św. oraz Droga Krzyżowa – szczegóły w gablotce parafialnej. W naszym kościele o godz. 17. 45 będzie medytacja maryjna, po Mszy św. wieczornej odmówimy Różaniec Fatimski z racji pierwszej soboty miesiąca.

5. Od przyszłej niedzieli po wakacyjnej przerwie wznawiamy Msze św. z udziałem dzieci o godz. 11. 30. Wszystkim dzieciom w przyszłą niedzielę rozdamy specjalne książeczki na cały rok do wklejania obrazków. Na godz. 10. 30 zapraszamy dziewczynki z DSM-u na swoją zbiórkę. O godz. 17. 00 będzie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic. Składka przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

6. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na Studium Życia Rodzinnego, o szczegółach możemy dowiedzieć się z ogłoszeń w gablotce lub duszpasterstwie przy ul. Ks. Piotra Skargi 6.

7. Kino „CENTRUM” w Przemyślu zaprasza na film: „Fatima. Ostatnia tajemnica”, szczegóły w gablotce.

8. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana śp. Olga ŁESKA – ul. Krasińskiego 11 i Marian KUREK – ul. Kołłątaja 8. Niech dobry Bóg przyjmie ich do swej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.