Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18. 08. 2019

inndeks

1. W poniedziałek nabożeństwo za Ojczyznę z racji 19 dnia miesiąca. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Niepokalanej.

2. W czwartek uczcimy NMP – Królową i ponowimy akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. W parafii Buszkowice będzie uroczystość odpustowa z główną Mszą św. o godz. 10. 30. Jak co tydzień w naszym kościele będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W czwartek, 22 sierpnia 2019 r., o godz. 18.00 w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbędzie się Galowy Koncert Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej pod tytułem „LITANIA ZA POLSKĘ”. Mieszkańców Przemyśla i okolicznych miejscowości serdecznie zapraszamy do udziału w niepodległościowym spektaklu.

3. W sobotę będziemy przeżywać święto św. Bartłomieja – apostoła i w tym dniu pamiętajmy w modlitwie o ks. Bartoszu. W niedzielę o godz. 17. 30 będzie modlitwa różańcowa w intencji życia, małżeństwa i rodziny z racji 25 dnia miesiąca.

4. Organizatorzy tegorocznych Dni Patrona Miasta Przemyśla Św. Wincentego Wincentiada 2019, które odbędą się w dniach 24-25 sierpnia 2019 r. zapraszają do wspólnego świętowania i przeżywania tego Święta.

5. Ponownie zapraszamy rodziców ze swoimi dziećmi z klas VI z naszej parafii, by przybyli do kancelarii parafialnej celem zapisania się na przygotowanie do bierzmowania. Katechizacja dla klas VI odbywać się będzie w pierwsze poniedziałki miesiąca o godz. 17. 00, rozpoczęcie będzie już 2 września.

6. W ostatnią niedzielę złożyliśmy 4100, 00 zł. na potrzeby naszej parafii, 1000, 00 zł. złożyli członkowie Róż Różańcowych– Bóg zapłać. Serdecznie dziękujemy siostrom zakonnym i rodzinom za przyjęcie pielgrzymów z Mościsk.

7. Od 24 sierpnia dekretem ks. Arcybiskupa dokonają się w naszej diecezji zmiany wikariuszy. Odchodzącym księżom dziękujemy za gorliwą pracę w naszej parafii, ks. Artur Jaroń został skierowany do parafii Chłopice, ks. Krzysztof Żyła do parafii na Kazanowie w Przemyślu, a ks. Bartosz Gajerski do parafii św. Brata Alberta w Przemyślu. Wszystkim księżom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Niepokalanej w dalszej ich posłudze kapłańskiej. A nowych księży przywitamy w następną niedzielę.

8. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu świętego zostały przyjęte dzieci: Aniela Ewa WOLAK i Wiktor Jan BEDNARZ– dzieciom i rodzicom życzymy wytrwałości w wierze.