Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

XX niedziela okresu zwykłego – 20 sierpnia 2017 r.

Znalezione obrazy dla zapytania info1. We wtorek uczcimy NMP – Królową, w tym dniu w naszej parafii o godz. 17. 30 będzie modlitwa różańcowa a na wieczornej Mszy św. odnowienie aktu zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. W parafii Buszkowice będzie uroczystość odpustowa z główną Mszą św. o godz. 10. 30.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Niepokalanej.

3. W czwartek w liturgiczne święto św. Bartłomieja – apostoła jak co tydzień w naszym kościele będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W piątek o godz. 17. 30 będzie modlitwa różańcowa w intencji życia, małżeństwa i rodziny z racji 25 dnia miesiąca.

5. W sobotę przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej, będziemy szczególnie dziękować Maryi za opiekę nad naszym narodem na przestrzeni tysiącletniej historii Ojczyzny. W naszym dekanacie w Kuńkowcach będzie odpust z główną Mszą św. o godz. 11. 00.

6. W przyszłą niedzielę miejscowości Długie odbędą się Dożynki Archidiecezjalne z udziałem ks. abp Adama Szala, będziemy modlić się za rolników i dziękować Panu Bogu za zebrane plony. Przed naszym kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wyniku nawałnic, które przeszły w ostatnim czasie nad Polską. O pomoc w zbiórce prosimy grupę apostolską Campus Misericordiae.

7. Przypominamy, że w związku z reformą szkolnictwa i likwidacją gimnazjów obowiązują nowe zasady przygotowania do sakramentu bierzmowania. Katechizacja rozpoczyna się we wrześniu w klasie VI szkoły podstawowej, udzielanie sakramentu będzie w klasie VIII. W związku z tym zapraszamy rodziców ze swoimi dziećmi z klas VI i VII z naszej parafii, by przybyli do kancelarii parafialnej celem zapisania się na przygotowanie do bierzmowania. Katechizacja dla klas VI będzie w pierwsze poniedziałki miesiąca, dla klas VII w drugie poniedziałki miesiąca, dla klas II gimnazjum w trzecie poniedziałki miesiąca i dla klas III gimnazjum w czwarte poniedziałki miesiąca. Rozpoczęcie katechizacji dla klas VI będzie już 4 września.

8. Archidiecezjalna Diakonia Muzyczna zaprasza młodych do wzięcia udziału w warsztatach w dniach 22-25 sierpnia, zaprasza także wszystkich w dniu 24 sierpnia do podziemi Bazyliki Archikatedralnej na godz. 19. 00. Zostanie tam przedstawiony specjalny program muzyczny o bohaterskiej Rodzinie Ulmów i żołnierzach podziemia niepodległościowego pt: „Z ziemi do nieba”.

9. Przypominamy, że Duszpasterstwo Rodzin i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich tradycyjnie organizuje dwudniową pielgrzymkę do Częstochowy i Łagiewnik w dniach 23-24 września. Wyjazd o godz. 4. 00, koszt 140 zł. Zgłoszenia wraz z wpłatą i numerem PESEL w kancelarii parafialnej.

10. Redakcja gazety „Gość Niedzielny” rozprowadza kalendarze na rok 2018 z wizerunkami świętych – są do nabycia w zakrystii, koszt 6 zł.

11. W ostatnią niedzielę złożyliśmy 3730, 00 zł. na potrzeby naszej parafii, 1600, 00 zł. złożyli członkowie Róż Różańcowych z ofiar zebranych przez ostatnie 2 miesiące, 3 ofiarodawców indywidualnych ofiarowało 300, 00 zł. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim ofiarodawcom – Bóg zapłać.

12. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do Pana śp. Marian SZUBA – ul. 3 Maja 7A. Niech dobry Bóg przyjmie go do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.