XVIII niedziela okresu zwykłego – 5 sierpnia 2018 r.

XVIII niedziela okresu zwykłego – 5 sierpnia 2018 r.

1. (Dziś o godz. 17. 00 będzie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic), składka mszalna przeznaczona będzie na potrzeby Archidiecezji.

2. W poniedziałek będziemy przeżywać Święto Przemienienia Pańskiego.

3. W środę w liturgii wspominamy św. Dominika, o godz. 18. 00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Niepokalanej.

4. W czwartek wspominamy św. Teresę Benedyktę od Krzyża (Edytę Stein), męczennicę i patronkę Europy, przez cały dzień będzie tradycyjna adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek w liturgii wspominamy św. Wawrzyńca – diakona i męczennika a w sobotę św. Klarę – dziewicę.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 7. 00 będzie Msza św. i rozesłanie pielgrzymów udających się na Kalwarię Pacławską, możemy jeszcze zgłaszać się na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

6. Duszpasterstwo Rodzin i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich tradycyjnie organizują dwudniową pielgrzymkę do Częstochowy i Łagiewnik w dniach 22-23 września. Wyjazd o godz. 6. 00, koszt 160 zł. Zgłoszenia wraz z wpłatą i numerem PESEL w kancelarii parafialnej. Duszpasterstwo Rodzin zachęca także do zgłoszenia sie na ciekawą pielgrzymkę do Grecji, ponieważ jest jeszcze kilka wolnych miejsc – szczegóły na plakacie.

7. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu świętego zostały przyjęte dzieci: Liliana GUT, Wiktor CZYCZ i Wojciech OLEKSIUK – dzieciom i rodzicom życzymy wytrwałości w wierze. Wspólną drogę życia przez zawarcie sakramentu małżeństwa rozpoczęli: Anna SĘK i Robert CIELECKI oraz Agnieszka SKÓRKA i Paweł ROJEK – życzymy im udanych małżeństw i opieki Świętej Rodziny. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszła do Pana: śp. Anna WILGUCKA – ul. Hoffmanowej 3. Niech dobry Bóg przyjmie ją do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

Close Menu