Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28. 07. 2019 r.

 

inndeks

1. Organizatorzy Międzynarodowego Przemyskiego Festiwalu “Salezjańskie Lato Muzyczne” zapraszają na ciąg dalszy koncertów, możemy poczytać w gablotce.

2. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc sierpień, który jest przeżywany w naszej Ojczyźnie jako miesiąc abstynencji. Zachęcamy do podejmowania dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Niepokalanej.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek jak co tydzień zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, w godz. 15. 00 – 18. 00 będzie okazja do spowiedzi.

4. W piątek odwiedzimy chorych z posługą kapłańską, którym wcześniej obiecaliśmy wizytę wakacyjną. Spowiedź będzie w godz. 15. 00 – 18. 00, o godz. 16. 30 dodatkowa Msza św. zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 21. 00, którą animować będą członkowie grupy apostolskiej “Campus Misericordiae” i młodzież, adoracja zakończy się Apelem Jasnogórskim. W piątek możemy także ucałować relikwie bł. Augusta Czartoryskiego z racji jego liturgicznego wspomnienia.

5. W pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 17.45 będzie medytacja maryjna po Mszy św. wieczornej Różaniec Fatimski. W tym dniu zostanie zorganizowany kolejny “Męski Różaniec”. Jest to inicjatywa dotycząca mężczyzn, aby przez odmawianie różańca, publicznie wyznawali wiarę. O godz. 6. 00 u OO. Franciszkanów zostanie odprawiona Msza święta, po niej będzie pielgrzymka różańcowa z figurą Matki Bożej do naszej parafii – szczegóły na plakacie.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 17. 00 będzie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, składka mszalna przeznaczona będzie na potrzeby Archidiecezji.

7. Rozpoczynamy zapisy na pieszą pielgrzymkę na Kalwarię Pacławską. Pielgrzymka wyruszy w poniedziałek 12 sierpnia po Mszy św. o godz. 7. 00. Koszt noclegów, w nowym lepiej wyposażonym miejscu wynosi 50 zł. Zapisy przyjmujemy codziennie w kancelarii parafialnej, w tym roku ponownie pielgrzymkę poprowadzi ks. Krzysztof Żyła.

8.Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych w Przemyślu zawiadamia, że w dniu 1 sierpnia 2019 o godz. 7.00 w Archikatedrze w Przemyślu zostanie odprawiona Msza dziękczynno-wynagradzająca Matce Bożej Częstochowskiej za zaistniałe zniewagi Jej wizerunku.

9. Komenda Hufca ZHP Ziemi Przemyskiej im. Orląt Przemyskich zaprasza wszystkich mieszkańców na uroczysty apel harcerski z okazji 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, który odbędzie się 1 sierpnia 2019 r. o godzinie 17.00 pod Pomnikiem Orląt Przemyskich.

10. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie Chrztu świętego zostały włączone dzieci: Wiktoria Marta KRAJNIK, Gabriel Tymoteusz SZKÓŁKA i Nicholas Paweł CHUDZIO- dzieciom i rodzicom życzymy wytrwałości na drodze wiary. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszła do Pana śp. Teresa LUKOWICZ – MAŁOTA – ul. Kołłątaja 12. Niech dobry Bóg przyjmie ją do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.