Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

XVII niedziela okresu zwykłego – 29 lipca 2018 r.

1. Organizatorzy Międzynarodowego Przemyskiego Festiwalu “Salezjańskie Lato Muzyczne” zapraszają dziś na koncert do Zamku Kazimierzowskiego na godz. 19. 30. O innych koncertach możemy poczytać w gablotce.

2. We wtorek w liturgii wspominamy św. Ignacego z Loyoli – kapłana, w środę przypada wspomnienie liturgiczne św. Alfonsa Liguoriego. W tym dniu rozpoczynamy miesiąc sierpień, który jest przeżywany w naszej Ojczyźnie jako miesiąc abstynencji. Zachęcamy do podejmowania dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych. Na ołtarzach bocznych w naszym kościele wyłożone są deklaracje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, które można podpisywać i składać w zakrystii, kancelarii lub wkładać do skarbonek. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Niepokalanej.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek jak co tydzień zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, w godz. 15. 00 – 18. 00 będzie okazja do spowiedzi. W czwartek możemy zyskać odpust zupełny z racji wspomnienia Matki Bożej Anielskiej. Każdy, kto przystąpi do Komunii św. i odmówi modlitwy: „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga Ojca” oraz dowolną modlitwę w intencjach Ojca św. zyska darowanie kar za popełnione grzechy. W czwartek możemy także ucałować relikwie bł. Augusta Czartoryskiego z racji jego liturgicznego wspomnienia

4. W piątek odwiedzimy chorych z posługą kapłańską, którym wcześniej obiecaliśmy wizytę wakacyjną. Spowiedź będzie w godz. 15. 00 – 18. 00, o godz. 16. 30 dodatkowa Msza św. zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 21. 00, którą animować będą członkowie grupy apostolskiej “Campus Misericordiae” i młodzież, adoracja zakończy się Apelem Jasnogórskim.

5. W pierwszą sobotę miesiąca, w liturgiczne wspomnienie św. Jana Marii Vianey’a – patrona wszystkich kapłanów a zawłaszcza proboszczów o godz. 17.45 będzie medytacja maryjna po Mszy św. wieczornej Różaniec Fatimski.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 17. 00 będzie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, składka mszalna przeznaczona będzie na potrzeby Archidiecezji.

7. Rozpoczynamy zapisy na pieszą pielgrzymkę na Kalwarię Pacławską. Pielgrzymka wyruszy w niedziele 12 sierpnia po Mszy św. o godz. 7. 00. Koszt noclegów wynosi 35 zł. Bagaże przewiezie nam gratis tak jak w poprzednim roku firma pogrzebowa „TUMBA”. Zapisy przyjmujemy codziennie w kancelarii parafialnej, w tym roku ponownie pielgrzymkę poprowadzi ks. Krzysztof Żyła.

8. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Przemyskiej realizuje projekt pt: „Akademia Małego Nazaretu”, w ramach którego powstanie w przedszkolu trzynaście dodatkowych miejsc dla dzieci. Stowarzyszenie pozyskało dofinansowanie z Unii Europejskiej i w ramach tych środków od 1 września 2018 r. do 31 lipca 2019 r. w całości zostanie sfinansowane czesne i zajęcia dodatkowe. W chwili obecnej prowadzony jest nabór dla dzieci w wieku od 4 do 5 lat. Przedszkole przyjmie również dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Zapisów można dokonać w Przedszkolu „Mały Nazaret”, przy ul. Krasińskiego 24.

9. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszła do Pana śp. Krystyna NAROŻNOWSKA – ul. 22 stycznia 5. Niech dobry Bóg przyjmie ją do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.