Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21. 07. 2019 r.

inndeks

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy „Tydzień św. Krzysztofa” obchodzony pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. Jest to czas szczególnego uwrażliwiania kierowców na kulturalną, ostrożną i bezpieczną jazdę oraz na poszanowanie życia, które jest najcenniejszym darem Bożym. (Dziś o godz. 17. 00 będzie błogosławienie kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych).

2. W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Marii Magdaleny, w naszym dekanacie odpust w Ostrowie. We wtorek wspominamy św. Brygidę Szwedzką zakonnicę i patronkę Europy, w środę św. Kingę – dziewicę, w tym dniu polecać Bogu będziemy naszą siostrę Kingę, w czwartek św. Jakuba Apostoła – szczególnego patrona pielgrzymów i św. Krzysztofa – dzień imienin ks. Krzysztofa, pamiętajmy o Nim w modlitwie. W piątek w liturgii wspominamy św. Joachima i Annę – Rodziców Matki Bożej – nie zapomnijmy o modlitwie za naszych rodziców i dziadków.

3. W środę na Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej.

4. W czwartek całodzienna adoracja, a o godz. 17. 30 będzie modlitwa różańcowa w intencji życia, małżeństwa i rodziny z racji 25 dnia miesiąca.

5. Po raz dziewiętnasty rozpoczął się Międzynarodowy Przemyski Festiwal „Salezjańskie Lato”. Tegoroczna, dziewiętnasta już edycja składa się z ośmiu koncertów i trwa od 18 lipca do 3 sierpnia. Prezentacje muzyczne odbywają się w Bazylice Archikatedralnej, na Zamku Kazimierzowskim i w Kościele Księży Salezjanów. Szczegóły w gablocie.

6. W ostatnią niedzielę na potrzeby naszej parafii złożyliśmy 3710, 00 zł., dodatkowo Róże Różańcowe złożyły 800 zł. – serdecznie dziękujemy.

 7. W minionym tygodniu wspólną drogę życia przez zawarcie sakramentu małżeństwa rozpoczęli: Estera BRZYCKA i Mirosław KOWALSKI – życzymy im udanego małżeństwa i opieki Świętej Rodziny. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Marek HADRYŚ – ul. 22 Stycznia 17/52 i Stanisław TRUNIARZ – ul. Borelowskiego 9/15. Niech dobry Bóg przyjmie ich do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”