Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

XVI niedziela okresu zwykłego – 22 lipca 2018 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy „Tydzień św. Krzysztofa” obchodzony pod hasłem: „Z mocą Ducha Świętego nieśmy Chrystusa”. Jest to czas szczególnego uwrażliwiania kierowców na kulturalną, ostrożną i bezpieczną jazdę oraz na poszanowanie życia, które jest najcenniejszym darem Bożym. (Dziś o godz. 17. 00 będzie błogosławienie kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych).

2. W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Brygidę Szwedzką, zakonnicę i patronkę Europy, we wtorek św. Kingę – dziewicę, w środę św. Jakuba Apostoła – szczególnego patrona pielgrzymów. W środę o godz. 17. 30 będzie modlitwa różańcowa w intencji życia, małżeństwa i rodziny racji 25 dnia miesiąca a na Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej.

3. W czwartek w liturgii wspominamy św. Joachima i Annę – Rodziców Matki Bożej – pamiętajmy w modlitwie o naszych rodzicach i dziadkach zwłaszcza podczas całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

4. W piątek rozpoczynają się w naszym mieście koncerty organizowane w ramach Międzynarodowego Przemyskiego Festiwalu “Salezjańskie Lato Muzyczne” – szczegóły na plakacie w gablotce.

5. W przyszłą niedzielę w parafii pw. św. Józefa o godz. 11. 30 będzie Msza św. ku czci bł. ks. Augusta Czartoryskiego.

6. 30 lipca w Miejscu Piastowym odbędzie się kolejna Narodowa Modlitwa o Trzeźwość Polski. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 16. 30, Msza św. sprawowana pod przewodnictwem ks. abp Adama Szala o godz. 18. 20.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Stefania LORYŃSKA – ul. Traugutta 5 i Janusz KOŚCIÓŁKO – ul. Borelowskiego 13. Niech dobry Bóg przyjmie ich do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”