XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12. 07. 2020 r.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12. 07. 2020 r.


1. Przypominamy, że w świątyni nadal zachowujemy przepisy sanitarne – nosimy maseczki i zachowujemy odległości.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Niepokalanej.

3. W czwartek przez cały dzień będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej, jak podczas całej nowenny, o godz. 17. 30 będą uroczyste godzinki szkaplerzne z udziałem Bractwa Szkaplerznego i Rodziny Szkaplerznej. Dziękujemy Bractwu i Rodzinie Szkaplerznej za piękne prowadzenie Nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej przed Jej świętem. Kto by chciał przyjąć Szkaplerz i dołączyć do Rodziny Szkaplerznej jest proszony by zgłosił się do zakrystii.

4. W niedzielę o godz. 17. 30 będzie modlitwa za Ojczyznę z racji 19 dnia miesiąca.

5. W związku z nadchodzącym liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa – patrona kierowców w przyszłą niedzielę o godz. 17. 00 sprawowany będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów mechanicznych. Obrzęd rozpocznie się wspólną modlitwą w kościele w intencji kierowców. Pojazdy prosimy ustawiać przy ul. Klasztornej i na parkingu przy ul. 22 Stycznia. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone będą na misje a konkretnie na zakup środków transportu dla misjonarzy.

6. Dziś składka przeznaczona na potrzeby parafii. Trwa odnawianie figury św. Benedykta, która znajduje się we wnęce przy wejściu do kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Zbiórka do puszek na powodzian wyniosła 2550 zł.

7. W dniu 25 lipca o godz. 15.00 będzie emitowany film pt. “Najświętsze Serce” w kinie Helios (Galeria Sanowa) w Przemyślu. Wszyscy, którzy wcześniej już zapłacili za bilety mogą przyjść na ten seans pół godziny wcześniej, zachowując przepisy sanitarne (maseczka na twarzy). Jeśli ktoś rezygnuje z pójścia do kina, prosimy by zapisał się na listę, która będzie wystawiona na stoliku przy wejściu do kościoła w celu zwrotu pieniędzy.

8. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie Chrztu świętego zostały włączone dzieci: Liliana Weronika DROŃ i Antoni Tymoteusz KUTER – dzieciom i rodzicom życzymy wytrwałości na drodze wiary. A z naszej wspólnoty odeszły do Pana śp. Wanda SZYMAŃSKA i śp. Alicja OBSZARNY. Niech Bóg przyjmie je do swojej chwały: “Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…. “.

9. W dzień wyborów złóżmy los naszej Ojczyzny w rękach Królowej Polski: “Pod Twoją obronę…”.

Close Menu