Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 11. 08. 2019 r.

1. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

2. Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę pieszą do Kalwarii. Pielgrzymka wyruszy w poniedziałek 12 sierpnia po Mszy św. o godz. 7. 00. Koszt noclegów, w nowym lepiej wyposażonym miejscu wynosi 50 zł. Bagaże przewiezie nam gratis tak jak w poprzednim roku firma pogrzebowa „TUMBA”.

3. W środę w liturgii wspominać będziemy św. Maksymiliana Kolbego, kapłana i męczennika. W tym dniu także nowenna do Matki Bożej Niepokalanej.

4. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym, po każdej Mszy św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów. W tym dniu pielgrzymi z naszej parafii powrócą z Kalwarii Pacławskiej, powitamy ich przed kościołem ok. godz. 14. 30. Zapraszamy również w tym dniu na Akatyst do Matki Bożej na godz. 19.00 jako wynagrodzenie za grzechy i zniewagi przeciwko Maryi i Jej Synowi.

5. W sobotę w liturgii wspominamy św. Jacka – kapłana.

6. Zapraszamy rodziców ze swoimi dziećmi z klas VI z naszej parafii, by przybyli do kancelarii parafialnej celem zapisania się na przygotowanie do bierzmowania. Katechizacja dla klas VI odbywać się będzie w pierwsze poniedziałki miesiąca o godz. 17. 00. Rozpoczęcie katechizacji będzie już 2 września.

7. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu świętego zostały przyjęte dziecko: Aleksander Marek NIEZNAJOMSKI – dziecku i rodzicom życzymy wytrwałości w wierze. W minionym tygodniu wspólną drogę życia przez zawarcie sakramentu małżeństwa rozpoczęli: Elżbieta POLENIK i Krzysztof PEST – życzymy im udanego małżeństwa i opieki Świętej Rodziny.