Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

XIX niedziela okresu zwykłego – 13 sierpnia 2017 r.

Znalezione obrazy dla zapytania info1. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

2. W poniedziałek w liturgii wspominać będziemy św. Maksymiliana Kolbego, kapłana i męczennika.

3. We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym, po każdej Mszy św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów. W tym dniu pielgrzymi z naszej parafii powrócą z Kalwarii Pacławskiej, powitamy ich w kościele ok. godz. 14. 30.

4. W środę po Mszy św. wieczornej będzie Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej.

5. W czwartek w liturgii wspominamy św. Jacka – kapłana, zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

6. W sobotę po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo za Ojczyznę z racji 19 dnia miesiąca.

7. W związku z reformą szkolnictwa i likwidacją gimnazjów obowiązują nowe zasady przygotowania do sakramentu bierzmowania. Katechizacja rozpoczyna się we wrześniu w klasie VI szkoły podstawowej, udzielanie sakramentu będzie w klasie VIII. W związku z tym zapraszamy rodziców ze swoimi dziećmi z klas VI i VII z naszej parafii, by przybyli do kancelarii parafialnej celem zapisania się na przygotowanie do bierzmowania. Katechizacja dla klas VI będzie w pierwsze poniedziałki miesiąca, dla klas VII w drugie poniedziałki miesiąca, dla klas II gimnazjum w trzecie poniedziałki miesiąca i dla klas III gimnazjum w czwarte poniedziałki miesiąca. Rozpoczęcie katechizacji dla klas VI będzie już 4 września.

8. Duszpasterstwo Rodzin i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich tradycyjnie organizuje dwudniową pielgrzymkę do Częstochowy i Łagiewnik w dniach 23-24 września. Wyjazd o godz. 4. 00 wczesnym rankiem. Koszt 140 zł. Zgłoszenia wraz z wpłatą i numerem PESEL w kancelarii parafialnej.

9. W minionym tygodniu wspólną drogę życia przez zawarcie sakramentu małżeństwa rozpoczęli: Katarzyna SKUBISZ i Jerzy KUNERT – życzymy im udanego małżeństwa i opieli Świętej Rodziny. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszła do Pana śp. Genowefa BIEDA – ul. Krasińskiego 26. Niech dobry Bóg przyjmie ją do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.