Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

XIX niedziela okresu zwykłego – 12 sierpnia 2018 r.

1. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

2. We wtorek w liturgii wspominać będziemy św. Maksymiliana Kolbego, kapłana i męczennika.

3. W środę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym, po każdej Mszy św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów, na wieczornej Mszy św. będzie Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej. W tym dniu pielgrzymi z naszej parafii powrócą z Kalwarii Pacławskiej, powitamy ich w kościele ok. godz. 14. 30.

4. W czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

5. W piątek w liturgii wspominamy św. Jacka – kapłana.

6. W dniach 17-19 sierpnia w naszym mieście odbywać się będzie “WINCENTIADA”, czyli uroczystości św. Wincentego Patrona Przemyśla. O bogatym programie możemy poczytać w gablotce oraz skorzystać z zaproszenia Caritas na niedzielną Mszę św. w Rynku Miasta o godz. 10. 00, której przewodniczył będzie ks. bp Stanisław Jamrozek. W naszej parafii kazania będzie głosił ks. Wojciech BACIOR – misjonarz z Ekwadoru, któremu ofiarujemy składkę jako pomoc misyjną. Po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo za Ojczyznę z racji 19 dnia miesiąca.

7. 23 sierpnia o godz. 18. 00 w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbędzie sie ciekawy koncert pod tytułem “NIEPODLEGŁA” w wykonaniu młodzieżowej Diakonii Muzycznej.

8. W dniach 1-2 września w parafii pw. Miłosierdzia Bożego odbędzie sie ciekawe sympozjum pt: “Człowiek w nauce św. Tomasza i ideologii Karola Marksa”, które poprowadzi ks. prof. Tadeusz GUZ – szczegóły w gablotce.

9. Łańcuch Apostolskiej Miłości organizuje rekolekcje dla członków Wspólnoty w domu rekolekcyjnym w Lipniku w dniach 9-12 września – szczegóły w gablotce.

10. Zapraszamy rodziców ze swoimi dziećmi z klas VI z naszej parafii, by przybyli do kancelarii parafialnej celem zapisania się na przygotowanie do bierzmowania. Katechizacja dla klas VI odbywać się będzie w pierwsze poniedziałki miesiąca o godz. 17. 00. Rozpoczęcie katechizacji będzie już 3 września.

11. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu świętego zostały przyjęte dzieci: Emilia i Rozalia WOJDYLAK, Stanisław SKURA i Kaja PIZIAK – dzieciom i rodzicom życzymy wytrwałości w wierze.