Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30. 06. 2019 r.

 

 1. Serdecznie dziękujemy parafianom, którzy włączyli się w przygotowanie ołtarza na miejską uroczystość Bożego Ciała oraz ołtarzy na eucharystyczną procesję parafialną. Dziękujemy także ministrantom, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami, wszystkim niosącym baldachim, chorągwie i sztandary oraz uczestnikom procesji. (Dziś o godz. 17. 30 zapraszamy na ostatnie czerwcowe nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa).

2. W środę w liturgii przezywać będziemy święto św. Tomasza Apostoła, na Mszy świętej wieczornej będzie Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i sobota miesiąca. W czwartek jak co tydzień zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. W godz. 15. 00 – 18. 00 będzie możliwość spowiedzi. W czwartek o godz. 7. 00 w archikatedrze zostanie odprawiona Msza św. rozpoczynająca Przemyską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zachęcamy do wyjścia na drogę i pożegnania pielgrzymów oraz do pielgrzymowania duchowego czyli „Sztafety Różańcowej”. Sztafeta polega na odmówieniu różańca przez parafian w intencji archidiecezji, biskupów, kapłanów i o powołania w dniu 9 lipca o godz. 7. 00.

4. W piątek rano odwiedzimy chorych z posługą kapłańską, którym wcześniej obiecaliśmy wizytę wakacyjną. Spowiedź będzie w godz. 15. 00 – 18. 00, o godz. 16. 30 dodatkowa Msza św. zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 21. 00, na adorację zapraszamy wszystkich. Modlitwie przewodniczą członkowie Róż Różańcowych i młodzież, zakończenie modlitwy Apelem Jasnogórskim.

5. W pierwszą sobotę o godz. 17. 45 będzie medytacja maryjna, po niej Msza święta i różaniec fatimski. W tym dniu zostanie zorganizowany kolejny “Męski Różaniec”. Jest to inicjatywa dotycząca mężczyzn, aby przez odmawianie różańca, publicznie wyznawali wiarę. O godz. 6. 00 u OO. Franciszkanów zostanie odprawiona Msza święta, po niej będzie pielgrzymka różańcowa z figurą Matki Bożej do naszej parafii – szczegóły na plakacie.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy uroczystą nowennę przed świętem Matki Bożej Szkaplerznej z Góry Karmel. Codziennie przez dziewięć dni o godz. 17. 30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i śpiewać będziemy godzinki szkaplerzne. W przyszłą niedzielę modlitwa rozpocznie się o godz. 17. 00 ponieważ odmówmy różaniec i będzie zmiana tajemnic. Składka mszalna przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

7. Przypominamy, że Bractwo Szkaplerzne organizuje jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej k. Krakowa na spotkanie Rodziny Szkaplerznej w dniu 20 lipca. Zapisy w kancelarii parafialnej wraz z wpłatą i numerem PESEL do 15 lipca. Koszt wraz z ubezpieczeniem 60 zł. Wyjazd o godz. 4. 00 z przystanku autobusowego przy ul. 3 Maja naprzeciw sklepu „SZPAK”. Powrót w godzinach wieczornych, liczba miejsc ograniczona ze względu na łączenie się z pielgrzymami z Karmelu.

8. W dniach 21-27 lipca odbędzie się w Kalwarii Pacławskiej kolejne Franciszkańskie Spotkanie Młodych, na które serdecznie zapraszamy młodzież. Szczegółowe informacje o spotkaniu znajdują się w gablotce i w Internecie.

 9. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie Chrztu świętego został włączony Jan WOJNAROWICZ – dziecku rodzicom życzymy wytrwałości na drodze wiary. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszły do Pana: śp. Elżbieta SZABAGA – ul. Grunwaldzka 11, Wanda MACHOWSKA – ul. 22 stycznia 3 i Henryk RYZNER – ul. Borelowskiego 13. Niech dobry Bóg przyjmie ich do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

 

Słowo życia: „Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda,

nie nadaje się do królestwa Bożego”.

Przyjmij my Boże błogosławieństwo: