XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28. 06. 2020 r.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28. 06. 2020 r.

 

1. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa dziś i w najbliższych dniach o godz. 17. 30. Przypominamy o wymogach sanitarnych, o obowiązkowej maseczce w kościele.

2. W poniedziałek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, będziemy modlić się w intencji Kościoła i Ojca świętego. Składka mszalna przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. W środę na Mszy świętej wieczornej będzie Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i sobota miesiąca. W czwartek jak co tydzień zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. W godz. 15. 00 – 18. 00 będzie możliwość spowiedzi. Po wieczornej Mszy zapraszamy na spotkanie członków Bractwa Szkaplerznego i Rodziny Szkaplerznej do sali na plebanii.

5. W piątek rano odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Spowiedź będzie w godz. 15. 00 – 18. 00, o godz. 16. 30 dodatkowa Msza św. zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 21. 00. Modlitwie przewodniczą członkowie grupy Campus Misericordiae.

6. W sobotę o godz. 7. 00 w archikatedrze zostanie odprawiona Msza św. rozpoczynająca Przemyską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zachęcamy do wyjścia na drogę i pożegnania pielgrzymów oraz do pielgrzymowania duchowego czyli „Sztafety Różańcowej”. Nasza parafia dołączy się do Sztafety modlitewnej i 4 osoby z naszej parafii w dniu 9 lipca o godz. 7. 00 odmówią różaniec w intencji archidiecezji, biskupów, kapłanów i o powołania. W pierwszą sobotę o godz. 17. 15 będzie medytacja maryjna, po niej różaniec fatimski i Msza święta.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 17. 00 będzie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic,

8. OO. Franciszkanie i Wspólnota Posłani w Duchu Świętym zapraszają na Wieczór Uwielbienia pt. Powróć do Źródła 4 lipca na godz. 18.30. Szczegóły w gablotce.

9. Cieszymy się, że wczoraj 12 dzieci przyjęło w naszej parafii po raz pierwszy Komunię Świętą. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali dzieci do tego wydarzenia, rodzicom, dziadkom, ks. Andrzejowi i wszystkim, którzy przyczynili się, by wczorajsza uroczystość była tak piękna (s. Kindze, p. Marii organistce). Szczególnie dziękujemy rodzicom dzieci I Komunijnych za dar ołtarza dla naszej parafii, 3 nowe ornaty Maryjne wraz z kapą. Bóg zapłać.

10.. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Polećmy naszą umiłowaną Ojczyznę Królowej Polski: Pod Twoją obronę…

11. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Edward SZELEST i śp. Stefania MSZYCA. Niech dobry Bóg przyjmie ich do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

Close Menu