XIII niedziela okresu zwykłego – 1 lipca 2018 r.

XIII niedziela okresu zwykłego – 1 lipca 2018 r.

1. (Dziś o godz. 17. 00 będzie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic). Składka mszalna przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

2. We wtorek w liturgii przeżywać będziemy święto św. Tomasza Apostoła.

3. W środę o godz. 7. 00 w archikatedrze zostanie odprawiona Msza św. rozpoczynająca Przemyską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zachęcamy do wyjścia na drogę i pożegnania pielgrzymów oraz do pielgrzymowania duchowego – o szczegółach możemy poczytać w Internecie. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Niepokalanej.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i sobota miesiąca. W czwartek jak co tydzień zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. W godz. 15. 00 – 18. 00 będzie możliwość spowiedzi.

5. W piątek rano odwiedzimy chorych z posługą kapłańską, którym wcześniej obiecaliśmy wizytę wakacyjną. Spowiedź będzie w godz. 15. 00 – 18. 00, o godz. 16. 30 dodatkowa Msza św. zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 21. 00, na adorację zapraszamy wszystkich. Modlitwie przewodniczy Akcja Katolicka i młodzież, zakończenie modlitwy Apelem Jasnogórskim.

6. W pierwszą sobotę rozpoczniemy uroczystą nowennę przed świętem Matki Bożej Szkaplerznej z Góry Karmel. Codziennie o godz. 17. 30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i śpiewać będziemy godzinki szkaplerzne. W sobotę dodatkowo o godz. 17. 15 będzie medytacja maryjna a po godzinkach i Mszy św. różaniec fatimski.

7. W przyszłą niedzielę w liturgii wspominamy św. Jana z Dukli – kapłana, patrona naszej Archidiecezji, składka mszalna przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

8. Bractwo Szkaplerzne organizuje jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej k. Krakowa na spotkanie Rodziny Szkaplerznej w dniu 21 lipca. Zapisy w kancelarii parafialnej wraz z wpłatą i numerem PESEL do 15 lipca. Koszt wraz z ubezpieczeniem 60 zł. Wyjazd o godz. 4. 00 z przystanku autobusowego przy ul. 3 Maja naprzeciw sklepu „SZPAK”. Powrót w godzinach wieczornych, liczba miejsc ograniczona ze względu na łączenie się z pielgrzymami z Karmelu. Zaproszenie i plan pielgrzymki w gablotce.

9. W dniach 16-23 lipca Szkoła Nowej Ewangelizacji organizuje Wakacyjną Ewangelizację Bieszczadów. Wszystkich odpoczywających w Bieszczadach zachęcamy do skorzystania także z odpoczynku duchowego – szczegóły w Internecie.

10. W dniach 22-28 lipca odbędzie się w Kalwarii Pacławskiej kolejne Franciszkańskie Spotkanie Młodych, na które serdecznie zapraszamy młodzież. Szczegółowe informacje o spotkaniu znajdują się w Internecie.

11. Diakonia Muzyczna Archidiecezji Przemyskiej zaprasza na letnią edycję warsztatów muzycznych do Przemyśla w dniach 21-24 sierpnia – więcej informacji w Internecie.

12. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie Chrztu świętego zostały włączone dzieci: Marcel GROCHOWSKI i Lena WANAT – rodzicom i dzieciom życzymy wytrwałości na drodze wiary. Z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do Pana: śp. Marian SIERPIŃSKI – ul. 22 stycznia 13. Niech dobry Bóg przyjmie go do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

Close Menu