Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

XII niedziela okresu zwykłego – 23 czerwca 2019 r.

1. (Dziś zapraszamy na uroczystą procesję eucharystyczną po Mszy św. o godz. 15. 00, podczas której odśpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa).

2. W poniedziałek w liturgii przeżywać będziemy uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

3. We środę na wieczornym nabożeństwie będzie Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej.

4. W czwartek w liturgii będziemy przeżywać wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy, zapraszamy na całodzienna adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 18. 00 będzie uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała – szczególnie prosimy dzieci, które będziemy błogosławić oraz poświęcimy wianki.

5. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów – z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W kościele odmówimy Akt Wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i zyskamy odpust zupełny. O godz. 7. 45 będzie Msza święta, po której wyruszy Pielgrzymka Grup Trzeźwościowych na Kalwarię Pacławską.

6. W sobotę będziemy przeżywać Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz modlić się w intencji Kościoła i Ojca świętego. Składka mszalna przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

7. W przyszłą niedzielę Ksiądz Proboszcz Jan Mazurek zostanie przeniesiony przez Księdza Arcybiskupa z naszej parafii do parafii na Kazanowie. W związku z odejściem z parafii, ksiądz proboszcz serdecznie dziękuje wszystkim parafianom za 17 wspólnie przeżytych lat i życzy następcy ks. Arkadiuszowi Jasiewiczowi i całej parafii obfitego błogosławieństwa Bożego. Nowy proboszcz ks. Arkadiusz Jasiewicz zostanie wprowadzony do naszej parafii w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11. 30. O godz. 17. 30 zostanie odprawione ostatnie nabożeństwo czerwcowe w tym roku.

8. Bractwo Szkaplerzne organizuje jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej k. Krakowa na spotkanie Rodziny Szkaplerznej w dniu 20 lipca. Zapisy w kancelarii parafialnej wraz z wpłatą i numerem PESEL do 15 lipca. Koszt wraz z ubezpieczeniem 60 zł. Wyjazd o godz. 4. 00 z przystanku autobusowego przy ul. 3 Maja naprzeciw sklepu „SZPAK”. Powrót w godzinach wieczornych, liczba miejsc ograniczona ze względu na łączenie się z pielgrzymami z Karmelu.

9. W minionym tygodniu wspólną drogę życia przez zawarcie sakramentu małżeństwa rozpoczęli: Katarzyna SUDOŁ i Franciszek ŁAMASZ. Życzymy im udanego małżeństwa i opieki Świętej Rodziny. Z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do Pana śp. Kazimierz JAGLARZ – ul. 22 stycznia 7. Niech dobry Bóg przyjmie go do swojej chwały. „Wieczne odpoczywanie…”.

10. W związku z profanacjami Najświętszego Sakramentu, Mszy świętej i parodii procesji Bożego Ciała odśpiewamy teraz na klęcząco suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny” jako przeproszenie i przebłaganie Pana Boga, za grzechy profanacji.