Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

X niedziela okresu zwykłego – 10 czerwca 2018 r.

1. Serdecznie dziękujemy parafianom, którzy włączyli się w przygotowanie ołtarza na miejską uroczystość Bożego Ciała oraz ołtarzy na eucharystyczną procesję parafialną. Dziękujemy także scholi, ministrantom, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami, wszystkim niosącym baldachim, chorągwie i sztandary oraz uczestnikom procesji. (Dziś o godz. 17. 30 będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa).

2. W poniedziałek o godz. 17. 00 w salce na plebani będzie spotkanie formacyjne dla klas VII z racji przygotowania do sakramentu bierzmowania.

3. We wtorek po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie formacyjne grupy apostolskiej „Campus Misericordiae”.

4. W środę w liturgiczne wspomnienie św. Antoniego z Padwy na wieczornej Mszy św. będzie Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej, po modlitwie spotkanie formacyjne Koła Przyjaciół „Radia Maryja”.

5. W czwartek w liturgii wspominamy bł. Michała Kozala – biskupa i męczennika. Przez cały dzień będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zapraszamy. Po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie formacyjne Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 17. 30 będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W parafii pw. Św. Brata Alberta będzie odpust parafialny z główną Mszą św. o godz. 11. 30. O godz. 11. 00 w Parafii pw. MB Królowej Polski na Kmieciach odbędzie się konsekracja kościoła. Duszpasterstwo Turystyczne zaprasza na pielgrzymkę do Krzyża na Kopystańce. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 14. 00 Drogą Krzyżową w Rybotyczach i Brylińcach – szczegóły w gablotce.

7. W minionym tygodniu wspólną drogę życia przez zawarcie sakramentu małżeństwa rozpoczęli: Patrycja DOMARADZKA i Michał MUDYN – życzymy im udanego małżeństwa i opiekli Świętej Rodziny. Do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie Chrztu świętego zostały włączone dzieci: Kamila TOMASZEWSKA, Jan WOLAK i Róża NOWAKOWSKA – rodzicom i dzieciom życzymy wytrwałości na drodze wiary. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Witold SZAŁAJ – ul. ks. Piotra Skargi 2 i mieszkająca ostatnio w Rzeszowie Petronela BISZ. Niech dobry Bóg przyjmie ich do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.