Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

Wniebowstąpienie Pańskie – 2 czerwca 2019 r.

1. W dzisiejszą Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego modlimy za wyświęconych 9 nowych diakonów, by w przyszłości byli gorliwymi kapłanami. (Dziś w kościele Ojców Reformatów o godz. 13. 30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji studentów, na której będzie pobłogosławienie indeksów. W naszym kościele o godz. 17. 00 będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, różaniec i zmiana tajemnic).

2
. W poniedziałek o godz. 19. 00 będzie spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas VII szkoły podstawowej. Po wieczornej Mszy św. będzie także spotkanie formacyjne Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

3. We wtorek o godz. 19. 00 będzie spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas VI szkoły podstawowej. Po wieczornej Mszy św. będzie także spotkanie formacyjne grupy apostolskiej Campus Misericordiae.

4
. W środę w liturgii będziemy wspominać św. Bonifacego – biskupa i męczennika. Podczas nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej, po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie Akcji Katolickiej.

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek przez cały dzień będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, w godz. 15. 00 – 18. 00 okazja do spowiedzi. Po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Bractwa Szkaplerznego i Rodziny Szkaplerznej.

6
. W piątek w godzinach porannych odwiedzimy chorych, w godz. 15. 00 – 18. 00 będzie spowiedź oraz Msza święta o godz. 16. 30 – zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację eucharystyczną zakończoną Apelem Jasnogórskim o godz. 21. 00. Najpierw na adorację zapraszamy wszystkich dorosłych zwłaszcza z grup parafialnych, adoracji przewodniczą członkowie Żywego Różańca a potem młodzież.

7. W sobotę w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, o godz. 10. 00 będą święcenia kapłańskie w Bazylice Archikatedralnej – będziemy polecać Bogu nowo wyświęcanych 8 kapłanów. O godz. 19. 30 w kościele OO. Karmelitów rozpocznie się czuwanie modlitewne – szczegóły na plakacie.

8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na godz. 11. 30 szczególnie prosimy młodzież bierzmowaną w tym roku na dziękczynienie za przyjęty sakrament Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę w naszym kościele będziemy mogli podpisać się pod obywatelskim projektem ustawy „Stop pedofilii”, przy poparciu prosimy podawać numer PESEL. O przeprowadzenie akcji prosimy członków Akcji Katolickiej. Składka mszalna przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Duszpasterstwo Pielgrzymkowe i Turystyczne zaprasza na Pielgrzymkę na Kopystańkę. O godz. 14. 00 rozpocznie się Droga Światła w Rybotyczach i Brylińcach, o godz. 16. 30 będzie Msza święta na Kopystańce.

9. Przychodnia Lekarska „DANMED” przy ul. Bohaterów Getta 1 w Przemyślu zaprasza w piątek 14 czerwca od godz. 14. 30 na badania USG doppler, przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG: tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Koszt badania – 55 złotych. Dodatkowe informacje w gablotce lub w przychodni.

10. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu świętego został włączony Jan SZYDEŁKO – dziecku i rodzicom życzymy mocnej wiary.