Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

VIII niedziela wielkanocna – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20 maja 2018 r.

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Dziś za publiczne odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego, co uczyniliśmy, uzyskujemy odpust zupełny. Warunkiem jest intencja wyzbycia się przywiązania do grzechu, przystąpienie do Komunii św. oraz odmówienie modlitw: „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i dowolnej w intencjach Ojca świętego. (O godz. 17. 30 zapraszamy na nabożeństwo majowe). Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona będzie na parafie szczególnie potrzebujące pomocy.

2. W poniedziałek przeżywamy Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7. 00, 8. 30, 10. 00, 16. 30 i 18. 00. Zapraszamy serdecznie by uczcić Matkę Bożą, modlić się za Kościół a przez to przedłużyć świętowanie Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Na godz. 18. 00 zapraszamy wszystkich należących do Apostolatu „MARGARETKA” i modlących się za kapłanów – Święto Matki Kościoła jest patronalnych świętem w/w apostolatu. Po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie formacyjne dla młodzieży z klas II gimnazjum z racji przygotowania do bierzmowania.

3. We wtorek 22 maja w liturgii wspominamy popularną świętą – Ritę, zakonnicę.

4. W środę podczas nabożeństwa majowego przeżywać będziemy Nowennę do Matki Bożej Niepokalanej.

5. W czwartek będziemy w liturgii obchodzić Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz modlić się za kapłanów i o nowe powołania do stanu kapłańskiego. Jak w każdy czwartek w naszym kościele będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, zapraszamy na prywatną modlitwę.

6. W piątek o godz. 17. 00 będzie modlitwa różańcowa w intencji życia, małżeństwa i rodziny z racji 25 dnia miesiąca.

7. W sobotę będziemy modlić się za nasze mamy z okazji Dnia Matki.

8. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i odpust w naszej parafii. Główna Msza św. z procesją zostanie odprawiona o godz. 11. 30. Prosimy dzieci z I Komunii i Rocznicy do sypania kwiatków oraz osoby odpowiedzialne za sztandary i chorągwie o ich niesienie podczas procesji. W uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Każdy, kto do tej uroczystości nie przyjąłby z lenistwa przynajmniej jeden raz Komunii świętej, popełnia ciężki grzech zaniedbania. W przyszłą niedziele będziemy mogli złożyć do puszek przed kościołem ofiarę na Przemyskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

9. Tradycyjnie w Uroczystość Bożego Ciała w Rzeszowie odbędzie się koncert uwielbienia pod nazwą „Jednego Serca i jednego Ducha”. Organizujemy autokarowy wyjazd na to wydarzenie w dniu 31 maja. Koszt – 25 zł. Zgłoszenia do ks. Krzysztofa. Odjazd z parafii od strony Sanu o godz. 15. 30.

10. Przypominamy, że 2 czerwca w sobotę organizujemy wycieczkę dla dzieci z parafii, zwłaszcza zaangażowane przez systematyczne chodzenie do kościoła, dla ministrantów, Dziewczęcej Służby Maryjnej i wszystkich chętnych. W ramach wycieczki odwiedzimy Sanktuarium Matki Bożej w Wielkich Oczach oraz DINOZEKOLADNIĘ w Radymnie oraz upieczemy kiełbasę przy ognisku. Koszt wycieczki – 5 zł., wyjazd o godz. 8. 00 od strony Sanu. Zapisy wraz z wpłatą i numerem PESEL w kancelarii lub zakrystii.

11. 4 czerwca w parafii pw. św. Józefa rozpoczną się katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych. Odbywać się będą przez 3 tygodnie w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19. 00 w salkach w podziemiach kościoła.

12. Duszpasterstwo Trzeźwości naszej Archidiecezji zaprasza na Narodową Pielgrzymkę z Modlitwą o Trzeźwość Polski na Jasną Górę w dniach 16 – 17 czerwca. Całkowity koszt pielgrzymki w tym: przejazd, nocleg, ubezpieczenie, śniadanie i obiad w niedzielę wynosi 160 zł. Zapisy wraz z przedpłatą 80 zł. w kancelarii naszej parafii do 8 czerwca. Wyjazd w dniu 16 czerwca w sobotę o godz. 5. 00 od strony Sanu.

13. W ostatnią niedzielę na składkę na potrzeby parafii złożyliśmy 4440, 00 zł., członkowie Róż Różańcowych ofiarowali 1000, 00 zł., rodzice dzieci komunijnych 1000, 00 zł., młodzież bierzmowana 450, 00 zł. oraz kolejnych 8 ofiarodawców złożyło indywidualnie i przez konto 1080, 00 zł. Wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

14. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana śp. Maria PAWŁOWSKA – ul. Racławicka 6, Tadeusz ADAMOWSKI – ul. Kosynierów 11 i Anna MACHNIO – ul. Sarbiewskiego 10. Niech dobry Bóg przyjmie ich do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.