Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

VIII niedziela okresu zwykłego – 3 marca 2019 r.

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu obchodzony pod hasłem: „Młodzi, trzeźwi i wolni”. Zachęcamy do podejmowania abstynencji od alkoholu i skorzystania z deklaracji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, które znajdują się na bocznych ołtarzach naszego kościoła. (O godz. 17. 00 będzie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic). Przez cały tydzień o godz. 17. 30 będzie modlitwa różańcowa w intencji trzeźwości prowadzona przez grupę apostolską Campus Misericordiae. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona będzie na potrzeby Seminarium Duchownego, przed kościołem będzie można złożyć ofiarę do puszek na leczenie ciężko chorego dziecka z Jarosławia.

2. W poniedziałek przypada święto św. Kazimierza – królewicza. O godz. 17. 00 będzie kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI szkoły podstawowej. Po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

3. W tym tygodniu od Środy Popielcowej rozpoczyna się 40 – dniowy Okres Wielkiego Postu. Przez modlitwę, pokutę i dobre uczynki będziemy przygotowywać się do Świąt Wielkanocnych. Zachęcamy do podejmowania dobrowolnych umartwień w duchu pobożności i miłości bliźniego. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Wstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia; post ilościowy (jeden posiłek do syta w ciągu dnia i dwa lekkie) obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60 – ego. W Środę Popielcową nie ma żadnych dyspens od postów. Msze święte w Popielec z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 7. 00, 8. 30, 10. 00, 16. 30 i 18. 00. Po Mszy św. wieczornej będzie Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej a także spotkanie Akcji Katolickiej. Od Środy Popielcowej do niedzieli wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

4. W czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Z racji pierwszego czwartku miesiąca w godz. 15. 00 – 18. 00 będzie okazja do spowiedzi. Po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Bractwa Szkaplerznego i Rodziny Szkaplerznej.

5. W piątek w naszym kościele będzie wspólna Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 17. 00 prowadzona przez grupę apostolską Campus Misericordiae. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie by zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można również uzyskać we wszystkie piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy: „O dobry i najsłodszy Jezu” – tekst modlitwy znajduje się na ołtarzu przy obrazie św. Faustyny. W piątek pomodlimy się w intencji kobiet z racji święta “8 Marca”.

6. W najbliższą sobotę o godz. 9. 00 w naszym kościele obędzie się Dzień Skupienia dla wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. W ramach Dnia Skupienia będzie Msza święta, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz konferencja księdza moderatora archidiecezjalnego. Na modlitwę zaprasza Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa z naszej parafii.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 11. 30 będzie i Msza św. i spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się doi pierwszej spowiedzi i Komunii św., o godz. 15. 00 będzie Msza św. za mieszkańców Huty Pieniackiej i Korościatyna w 75. Rocznicę ludobójstwa oraz modlitwa ekumeniczna przy pamiątkowych tablicach. Modlitwie przewodniczył będzie ks. abp Józef Michalik. O godz. 17. 00 będą Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Podczas Gorzkich Żali będzie można złożyć ofiarę na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu. Składka mszalna z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

8. 4 marca w parafii na Kazanowie rozpoczną się katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych i odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18. 00.

9. Przypominamy o zapisach na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Dukli – szczegóły w gablotce.

10. Zachęcany do nabywania prasy katolickiej. W miesięczniku „Nasz Przemyśl” znajdziemy artykuł i zdjęcia z uroczystości upamiętniającej deportację na Sybir, uroczystość odbywała się w naszym kościele. Koszt 4 zł.

11. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Janusz ZALESKI – ul. Borelowskiego 15 i Kazimiera KONIUSZY – ul. Borelowskiego 11. Niech dobry Bóg obdarzy ich życiem wiecznym: „Wieczne odpoczywanie…”.