Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

VII niedziela wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie – 13 maja 2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego w naszej parafii modlimy się za dzieci, które po raz pierwszy przyjmą (przyjęły) Pana Jezusa w Komunii świętej oraz za dziś wyświęconych 8 nowych diakonów, by w przyszłości byli gorliwymi kapłanami. (Dziś o godz. 17. 30 będzie nabożeństwo majowe i nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego). Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

2. W poniedziałek przeżywać będziemy święto Świętego Macieja Apostoła, o godz. 17. 00 będzie Msza św. i spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas VII szkoły podstawowej.

3. We wtorek po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie Rycerstwa św. Michała Archanioła.

4. W środę w liturgii będziemy przeżywać święto św. Andrzeja Boboli, kapłana, męczennika i patrona Polski, podczas nabożeństwa majowego będzie nowenna do Matki Bożej Niepokalanej, po wieczornej Mszy św. będzie drugie spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Rocznicy Pierwszej Komunii świętej oraz spotkanie animatorów Róż Różańcowych.

5. W sobotę w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, o godz. 10. 00 będą święcenia kapłańskie w Bazylice Archikatedralnej – będziemy polecać Bogu nowo wyświęcanych 19 kapłanów. W sobotę o godz. 14. 45 wyruszy pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Kalwarii Pacławskiej. Prosimy, aby dzieci wraz z rodzicami zebrały się od strony Sanu oraz zabrały ze sobą stroje komunijne i sportowo – turystyczne. W sobotę podczas nabożeństwa majowego w naszej parafii będzie modlitwa na Ojczyznę z racji 19 dnia miesiąca.

6. W niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na godz. 11. 30 szczególnie prosimy młodzież bierzmowaną w tym roku na dziękczynienie za przyjęty sakrament Ducha Świętego. O godz. 11. 30 będzie także Rocznica Pierwszej Komunii świętej dzieci, w sobotę o godz. 17. 00 będzie ich spowiedź. W przyszłą niedzielę składka mszalna przeznaczona będzie na parafie szczególnie potrzebujące pomocy. W kościele Ojców Reformatów o godz. 13. 30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji studentów, na której będzie pobłogosławienie indeksów.

7. 2 czerwca w sobotę organizujemy wycieczkę dla dzieci z parafii, zwłaszcza zaangażowane przez systematyczne chodzenie do kościoła, dla ministrantów, Dziewczęcej Służby Maryjnej i wszystkich chętnych. W ramach wycieczki odwiedzimy Sanktuarium Matki Bożej w Wielkich Oczach oraz DINOZEKOLADNIĘ w Radymnie oraz upieczemy kiełbasę przy ognisku. Koszt wycieczki – 5 zł., wyjazd o godz. 8. 00 od strony Sanu. Zapisy wraz z wpłatą i numerem PESEL w kancelarii lub zakrystii.

8. Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ organizuje w dniu 16 czerwca 2018 r. jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd o godz. 4. 00 z parafii od strony Sanu. Koszt – 100 zł. Zapisy wraz z wpłatą i numerem PESEL w kancelarii parafialnej do 11 czerwca.

9. Koło Przyjaciół „Radia Maryja” z Żurawicy organizuje pielgrzymkę do Radecznicy na spotkanie z Radiem Maryja w dniu 21 maja – szczegóły w gablotce.

10. Zapraszamy do zapisywania się na Pieszą Pielgrzymkę Przemyską na Jasną Górę do Grupy św. Jacka, która odbędzie się w dniach 4-15 lipca – szczegóły w gablotce.

11. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszła do Pana śp. Józefa GAWRECKA – ul. 22 stycznia 15. Niech dobry Bóg przyjmie ją do swojej chwały. „Wieczne odpoczywanie…”.