Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

VII niedziela okresu zwykłego – 24 lutego 2019 r.

1. W poniedziałek o godz. 17. 30 będzie modlitwa różańcowa w intencji o poszanowanie życia, małżeństwa i rodziny z racji 25 dnia miesiąca. O godz. 19. 00 w salce na plebani będzie bardzo ważne spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych szkoły podstawowej i klas trzecich gimnazjum.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Niepokalanej, po modlitwie będzie zebranie Rady Parafialnej.

3
. W czwartek tradycyjnie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.


4
. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W piątek w godzinach porannych odwiedzimy chorych, spowiadać będziemy od godz. 15. 00. O godz. 16. 30 będzie dodatkowa Msza święta zwłaszcza dla dzieci i młodzieży a po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21. 00 i zakończy się Apelem Jasnogórskim. Tym razem o przewodniczenie w modlitwie prosimy członków Rodziny Szkaplerznej a potem młodzież. W pierwszy piątek miesiąca prosimy obowiązkowo o spowiedź młodzież przygotowującą się do bierzmowania, rodziców kandydatów, dziadków, rodzeństwo i świadków.

5. W pierwszą sobotę miesiąca o 11. 00 będzie bierzmowanie młodzieży z naszej parafii, którego udzieli ks. bp Stanisław Jamrozek. O godz. 17. 45 będzie medytacja maryjna, po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec Fatimski.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu obchodzony pod hasłem: „Młodzi, trzeźwi, wolni”. Zachęcamy do podejmowania abstynencji od alkoholu i skorzystania z deklaracji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, które znajdują się na bocznych ołtarzach naszego kościoła. O godz. 17. 00 będzie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic. Składka mszalna przeznaczona będzie na potrzeby Seminarium Duchownego. Także w przyszłą niedzielę przed kościołem będzie kwesta do puszek na leczenie ciężko chorego dziecka z Jarosławia, rodzice proszą o pomoc.

7
. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu św. został przyjęty Sebastian KACZMARZ – dziecku i rodzicom życzymy wytrwałości w wierze. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszła do Pana śp. Stefania JEFIMOW – ul. 3 Maja 32. Niech dobry Bóg obdarzy ją życiem wiecznym: „Wieczne odpoczywanie…”.