VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.02.2021 r.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.02.2021 r.


1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych i ich rodzin (deklaracje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka na bocznych ołtarzach). Dzisiaj po każdej Mszy Św. Koronka do Bożego Miłosierdzia, a przez cały tydzień o godz. 17. 30 będzie modlitwa różańcowa w intencji trzeźwości prowadzona przez grupę apostolską Campus Misericordiae.

2. W Środę Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia) oraz post ilościowy (wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60). Msze święte w Popielec z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 7. 00, 10. 00, 16. 30 i 18. 00. Po Mszy św. wieczornej będzie Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej.

3. Od Środy Popielcowej do niedzieli wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

4. W czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej parafii będziemy odprawiać w piątki Wielkiego Postu o godz. 9.00; 16.30 (dla dzieci i młodzieży – szczególnie zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii oraz młodzież przygotowująca się do bierzmowania); 17.15 (w najbliższy piątek prowadzi Campus Misericordiae). W piątek po Mszy wieczornej modlitwa za Ojczyznę z racji 19 dnia miesiąca.

6. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazanie pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.

7. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Zbigniew KUCHARSKI– ul. 3 Maja i Renata OLSZEWSKA – ul. Piotra Skargi. Niech dobry Bóg obdarzy ich życiem wiecznym: „Wieczne odpoczywanie…”.

Close Menu