Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

VI niedziela wielkanocna – 6 maja 2018 r.

1. (Dziś o godz. 17. 00 będzie nabożeństwo majowe połączone z odmawianiem różańca i zmianą tajemnic). Składka dzisiejsza przeznaczona będzie potrzeby archidiecezji. Przed kościołem można złożyć ofiarę do puszek na Towarzystwa im. św. Brata Alberta troszczące się o bezdomnych

2. W poniedziałek o godz. 18. 00 będzie Msza św. i kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI szkoły podstawowej.

3. We wtorek będziemy przeżywać uroczystość św. Stanisława – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski oraz modlić się za solenizanta ks. bp. Stanisława Jamrozka. Po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie formacyjne grupy apostolskiej Campus Misericordiae a także uczestników Seminarium Odnowy Wiary. W parafii na Lipowicy będzie Msza św. odpustowa o godz. 18. 00.

4. W środę podczas nabożeństwa majowego zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Niepokalanej. Po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Koła Przyjaciół „Radia Maryja”.

5. W czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. W piątek w godz. 16. 00 – 18. 00 w naszym kościele będzie spowiedź dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św., ich rodziców, chrzestnych i krewnych. O godz. 18. 00 w domu rekolekcyjnym „Dobrego Pasterza” rozpoczną się rekolekcje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, na które serdecznie zapraszamy. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego, którą będziemy odprawiać podczas nabożeństw majowych.

7. W sobotę o godz. 18. 45 zapraszamy do salki na plebanii na kolejną katechezę liturgiczną.

8. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa i święcenia diakonów w naszej archidiecezji, natomiast w naszej parafii o godz. 11. 30 będzie uroczystość Pierwszej Komunii św. W celu uniknięcia tłoku prosimy mniej zainteresowanych Pierwszą Komunią o wybranie innej Mszy św. niedzielnej. Przypominamy też, że fotografowanie i filmowanie uroczystości jest możliwe tylko przez tych, którzy mają stosowne certyfikaty Kurii Metropolitalnej. O godz. 17. 30 będzie nabożeństwo majowe, składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

9. Duszpasterstwo Środowisk Tradycyjnych organizuje autokarową pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej. Pielgrzymka odbędzie się 26 maja, wyjazd z parafii od strony Sanu o godz. 12. 45, zakończenie pielgrzymki ok. godz. 19. 00. Koszt – 35 złotych, zapisy i dodatkowe informacje w kancelarii parafialnej.

10. Dyrekcja Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rzeszowie zwraca się z prośbą do rolników o składanie podań o przyznanie płatności bezpośrednich do dnia 15 maja. Wnioski można składać przez Internet lub przez biura powiatowe.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do Pana mieszkający ostatnio w Świnoujściu śp. Przemysław KUĆ. Niech dobry Bóg przyjmie go do swojej chwały. „Wieczne odpoczywanie…”.