Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

VI niedziela wielkanocna – 26 maja 2019 r.

1. (Dziś o godz. 17. 30 zapraszamy na nabożeństwo majowe). Z racji wyborów do Parlamentu Europejskiego przypominamy, że każdy powinien głosować w zgodzie z własnym sumieniem. Katolicy mogą głosować tylko na takie osoby, listy i programy wyborcze, które nie sprzeciwiają się katolickiej nauce i moralności. Katolicy nie mogą powstrzymywać się od głosowania bez słusznej i rozumnej przyczyny, każdy bowiem głos oddany wedle powyższych wskazań pomaga dobru powszechnemu albo przeszkadza złu. Od wyników tych wyborów będzie zależał nie tylko kształt polityczny, ale także duchowy Unii Europejskiej.

2. W poniedziałek u Księży Salezjanów rozpoczną się katechezy przedmałżeńskie dla młodzieży. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19. 00 w podziemiach kościoła. Od poniedziałku do środy będziemy przeżywać Kwartalne Dni Modlitw oraz modlić się o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli.

3
. W środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej – dziewicy, podczas nabożeństwa majowego będzie Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej.

4. W czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

5. W piątek w liturgiczne święto Nawiedzenia NMP będzie ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe. W tym dniu rozpoczniemy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego, którą będziemy odprawiać podczas wieczornych nabożeństw.

6. W sobotę w liturgiczne wspomnienie św. Justyna – męczennika rozpoczniemy miesiąc czerwiec, po wieczornych Mszach świętych będą odprawiane nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie i o godz. 17. 30 w niedziele. Z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 17. 45 będzie medytacja maryjna, po niej Msza święta, nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i różaniec fatimski. Będziemy także modlić się za dzieci z okazji Dnia Dziecka. W sobotę zostanie zorganizowany kolejny “Męski Różaniec”. Jest to inicjatywa dotycząca mężczyzn, aby przez odmawianie różańca, publicznie wyznawali wiarę. O godz. 10. 30 u OO. Franciszkanów zostanie odprawiona Msza święta, po niej będzie pielgrzymka różańcowa z figurą Matki Bożej do naszej parafii – szczegóły na plakacie.

7. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa i święcenia diakonów w naszej archidiecezji. O godz. 17. 00 będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, różaniec i zmiana tajemnic. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.

8. Zapraszamy do zapisywania się na Pieszą Pielgrzymkę Przemyską na Jasną Górę która odbędzie się w dniach 4-15 lipca – szczegóły w gablotce i w Internecie.

9. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszły do Pana śp. Józefa KACZMARSKA – ul. Grunwaldzka 3 i Teresa ŚWIŻYŃSKA – ul. Barska 7. Niech Bóg przyjmie je do swojej chwały. „Wieczne odpoczywanie…”.