Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

V niedziela Wielkiego Postu – 7 kwietnia 2019 r.

1. (Dziś o godz. 17. 00 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i zmianą tajemnic różańcowych – zapraszamy!). Przed kościołem możemy złożyć ofiarę do puszki na utworzenie przemyskiego hospicjum „BETANIA”.

2. Od poniedziałku do środy w naszym kościele będą rekolekcje dla młodzieży z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie formacyjne grupy apostolskiej “Campus Misericordiae”.

4. W środę o godz. 18. 00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Niepokalanej, po modlitwie będzie spotkanie Koła Przyjaciół „Radia Maryja”.

5
. W czwartek jak co tydzień w naszym kościele będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. W kościele OO. Reformatów o godz. 18. 00 odbędzie się kolejny Wieczór Zaufania.


6
. W piątek o godz. 17. 00 będzie wspólna Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa – pamiętajmy o możliwości zyskiwania odpustów. W piątek młodzież z naszej parafii wyjedzie na Spotkanie Młodych do Dukli.


7
. W sobotę w naszym kościele rozpoczną się rekolekcje parafialne, które będzie głosił ks. Piotr CZARNIECKI. O godz. 18. 00 będzie Masza św. z nauką ogólną po niej będzie nauka dla młodzieży. Zapraszamy wszystką młodzież a obowiązkowo przygotowującą się do bierzmowania z klas VI i VII szkoły podstawowej. Także w sobotę o godz. 11. 00 w kościele OO. Karmelitów zostanie odprawiona Msza św. w intencji ofiar Zbrodni Katyńskiej.


8
. Najbliższa niedziela to Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. będzie czytany opis śmierci Chrystusa, obrzęd poświęcenia palm i kazanie rekolekcyjne. Palmy będzie można nabyć w kościele a przygotują je dziewczęta z Ośrodka Sióstr Opatrznościanek. O godz. 17. 00 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Składka mszalna przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. W starym zabytkowym kościele w Medyce o godz. 18. 30 odbędzie sie specjalne misterium pasyjne – szczegóły w gablotce.

9. Spowiedź świąteczna w naszej parafii będzie w dniu zakończenia rekolekcji 16 kwietnia we Wielki Wtorek.

10
. Prezydent Miasta Przemyśla zaprasza mieszkańców na Świąteczny Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia na przemyskim Rynku.

11. OO. Karmelici zapraszają na Seminarium Odnowy Wiary – szczegóły na plakacie.

12
. Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego realizuje projekt: “Nowe umiejętności – nowe perspektywy”. Do projektu zaprasza: kobiety, osoby powyżej 50. roku życia, osoby długotrwale bezrobotne i osoby o niskich kwalifikacjach zawodowych – szczegóły w gablotce.