Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

V niedziela wielkanocna – 29 kwietnia 2018 r.

1. W poniedziałek 30 kwietnia o godz. 19. 00 w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu odbędzie się koncert w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i 100-lecia urodzin ks. abp. Ignacego Tokarczuka. Na koncert zaprasza Filharmonia Podkarpacka w Rzeszowie i Archidiecezjalny Chór „Magnificat” – wstęp wolny. Od poniedziałku do środy będziemy przeżywać Kwartalne Dni Modlitw oraz modlić się o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli.

2. We wtorek rozpoczyna się maryjny miesiąc maj. Zachęcamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w nabożeństwach majowych i modlitwy do Matki Bożej przez śpiewanie Litanii Loretańskiej. Nabożeństwa w naszej parafii będą codziennie w dni powszednie, w niedziele i święta o godz. 17. 30.

3. W środę podczas nabożeństwa majowego zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Niepokalanej. Środa 2 maja jest Dniem Flagi, prosimy, aby narodowymi flagami przyozdobić nasze domy, co będzie znakiem miłości do Ojczyzny i patriotyzmu. W środę po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

4. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele odprawione będą o godz. 7. 00, 8. 30. 10. 00, 16. 30 i 18. 00. W Archikatedrze o godz. 10. 00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, po niej będą uroczystości na Wzgórzu Zamkowym upamiętniające Konstytucję 3 Maja. O godz. 11. 00 będzie Msza św. odpustowa na Kmieciach. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w godz. 11. 00 – 16. 30. W godz. 15. 00 – 18. 00 będzie dyżur kapłana w konfesjonale i okazja do spowiedzi z racji pierwszego czwartku miesiąca. Po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Bractwa Szkaplerznego i Rodziny Szkaplerznej.

5. W tym tygodniu będzie także pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek w liturgiczne wspomnienie św. Floriana w godzinach porannych odwiedzimy chorych, w godz. 15. 00 – 18. 00 będzie spowiedź. O godz. 16. 30 będzie Msza św. zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację eucharystyczną zakończoną Apelem Jasnogórskim o godz. 21. 00. Najpierw na adorację zapraszamy wszystkich dorosłych zwłaszcza z grup parafialnych, adoracji przewodniczą członkowie Żywego Różańca. W godz. 20. 00 – 21. 00 adoruje młodzież. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji dyspensy udzielonej przez ks. abp. Adama Szala.

6. W sobotę o godz. 17. 15 będzie medytacja maryjna, po niej nabożeństwo majowe, Msza św. i różaniec fatimski. W tym dniu przypada Święto Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 11. 30 będzie ważne spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca nabożeństwo majowe będzie wyjątkowo o godz. 17. 00, połączone będzie z odmawianiem różańca i zmianą tajemnic. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji, przed kościołem będzie można złożyć ofiarę do puszek na Towarzystwa im. św. Brata Alberta troszczące się o bezdomnych.

8. W poniedziałek 7 maja po Mszy św. wieczornej w kościele będzie spotkanie z rodzicami i dziećmi przeżywającymi w tym roku 20 maja Rocznicę Pierwszej Komunii świętej.

9. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom, którzy bezinteresownie przez kilka miesięcy rozliczali PIT-y podatkowe. Formą wdzięczności będzie Msza św. odprawiona o błogosławieństwo Boże dla wolontariuszy i ich rodzin w przyszłą niedzielę o godz. 15. 00, na którą serdecznie zapraszamy.

10. Ruch Apostolstwa Młodzieży rozpoczyna zapisy na „Wakacje z Bogiem – Rekolekcje RAM” dla dzieci i młodzieży. Zapisy odbywają się w Biurze RAM przy ul. Fredry 5 w godzinach 13. 00 – 17. 00. Zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania ze sprawdzonej, ciekawej i taniej formy wypoczynku wakacyjnego – szczegóły na plakacie.

11. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu św. zostały włączone dzieci: Tymoteusz CZERWIŃSKI i Nikola CIEŚLAK – rodzicom i dzieciom życzymy mocnej wiary. Z naszej wspólnoty odeszły do Pana śp. Józefa LESZCZYŃSKA – ul. Sarbiewskiego i Romualda DĄBROWSKA – ul. Bolesława Śmiałego. Niech dobry Bóg obdarzy je życiem wiecznym: „Wieczne odpoczywanie…”.