Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

V niedziela wielkanocna – 19 maja 2019 r.

1. (Dziś na nabożeństwie majowym o godz. 17. 30 będzie modlitwa za Ojczyznę z racji 19 dnia miesiąca).

2. W tym tygodniu będziemy modlić się za naszych biskupów, w poniedziałek w intencji bp Stanisława Jamrozka z racji rocznicy jego święceń biskupich a we wtorek w intencji abp Adama Szala w rocznicę jego ingresu do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu. We wtorek po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie formacyjne Rycerstwa św. Michała Archanioła.

3. W środę podczas nabożeństwa majowego zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Niepokalanej. Po modlitwie będzie spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Seca Pana Jezusa.

4. W czwartek tradycyjnie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

5. W sobotę młodzież i dzieci w wieku szkolnym wraz z rodzicami zapraszamy na Piknik Parafialny. W programie: gry, zabawy, tańce, świadectwo wiary, elementy profilaktyki, ciastka i napoje. Piknik odbędzie się na placu kościelnym w godz. 14. 30 – 17. 00. W godzinach przedpołudniowych młodzież z RAM-u zapuka do naszych mieszkań z zaproszeniem, zaoferuje także możliwość rozmowy na sprawy religijne. O godz. 17. 00 w kościele będzie modlitwa różańcowa w intencji życia, małżeństwa i rodziny z racji 25 dnia miesiąca, nabożeństwo majowe i Msza święta.

6. W przyszłą niedzielę będziemy modlić sie za nasze mamy z okazji Dnia Matki. Bedzie to także dzień wyborów do Parlamentu Europejskiego. Przypominamy, że każdy powinien głosować w zgodzie z własnym sumieniem. Katolicy mogą głosować tylko na takie osoby, listy i programy wyborcze, które nie sprzeciwiają się katolickiej nauce i moralności. Katolicy nie mogą powstrzymywać się od głosowania bez słusznej i rozumnej przyczyny, każdy bowiem głos oddany wedle powyższych wskazań pomaga dobru powszechnemu albo przeszkadza złu.

7. Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa z naszej parafii organizuje pielgrzymkę na Jasna Górę w dniu 15 czerwca. Szczegóły dotyczące pielgrzymki i zapisów znajdują się w gablotce.

8. Są jeszcze 4 miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 8 – 14 lipca, którą organizuje Wydział Duszpasterstwa Rodzin. Informacje o pielgrzymce można uzyskać w kancelarii parafialnej.

9. W ostatnią niedzielę złożyliśmy na tacę 4160, 00 zł. na potrzeby naszego kościoła. Wszystkim serdecznie dziękujemy za materialną troskę o naszą parafię i kościół – „Bóg zapłać”.

10. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu świętego została przyjęta Julia CHOMA – dziecku i rodzicom życzymy wytrwałości w wierze.