Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 1 kwietnia 2018 r.

1. Z okazji Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego życzymy Wam drodzy Parafianie i Goście, głębokiego doświadczenia bliskości Jezusa Zmartwychwstałego. Stawajcie się ludźmi wielkanocnego poranka! Bądźcie wiarygodnymi świadkami Pana! Wpatrujcie się w Niego, by odnowić w sobie radość Ewangelii, która jest źródłem misyjnego zapału dla nas wszystkich. Dołączamy życzenia zdrowia dla Was wszystkich i Waszych bliskich. Radosnego Alleluja!

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za ofiary na dekoracje i prace przy urządzeniu Ciemnicy i Bożego Grobu oraz za przygotowanie wszelkich adoracji i śpiewów w Wielkim Tygodniu.

3. Rozpoczynamy tzw. „Biały Tydzień” – Oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania Uroczystości Zmartwychwstania. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. odbędą się jak w każdą niedzielę. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość pod pokarmów mięsnych. Przez cały tydzień po Mszy św. wieczornej odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Za pobożne odmówienie Koronki przed Najświętszym Sakramentem możemy przez cały rok zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W środę o godz. 18. 00 będzie Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej połączona z Nowenną do Miłosierdzia Bożego. Po modlitwie będzie spotkanie Akcji Katolickiej.

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek będzie tradycyjna całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w godz. 15. 00 – 18. 00, zapraszamy na modlitwę. Po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie formacyjne Bractwa Szkaplerznego i Rodziny Szkaplerznej.

6. W piątek rano odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Spowiedź będzie w godz. 15. 00 – 18. 00. O godz. 16. 30 będzie Msza św. zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Po Mszy św. wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Rycerstwo św. Michała Archanioła a potem przez młodzież. Modlitwa zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21. 00.

7. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17. 45 będzie medytacja maryjna a po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec Fatimski.

8. W przyszłą niedzielę świętujemy Uroczystość Miłosierdzia Bożego, w tym dniu w Kościele rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia obchodzony pod hasłem: „Mocni w Duchu Świętym”. W naszym kościele po każdej Mszy św. będzie okazja do ucałowania relikwii św. Faustyny. Do kościoła przyniesiemy także skarbonki „Jałmużna Postna”, będziemy je składać do specjalnego koszyka ustawionego przed ołtarzem. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na potrzeby „Caritas”, o jej przeprowadzenie prosimy grupę apostolską „Campus Misericordiae”. Składka mszalna przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. O godz. 11. 30 będzie Msza św. i spotkanie dla dzieci rodziców przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii świętej, o godz. 17. 00 będzie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic. W przyszłą niedzielę w parafii Miłosierdzia Bożego będzie odpust parafialny z główną Mszą św. o godz. 12. 30, natomiast o godz. 14. 00 przy Pomniku św. Jana Pawła II na Placu Niepodległości odbędzie się Wielkanocny Taniec Uwielbienia na cześć Zmartwychwstałego Pana.

9. W nawiązaniu do niedawno odbytych naszych parafialnych rekolekcji, organizujemy dalszą kontynuację formacji jako Seminarium Odnowy Wiary. Jest to okazja dla ludzi dorosłych i młodzieży by zbliżyć się do Boga i nawiązać z Nim nową relację. Spotkania otwarte są dla wszystkich i będą odbywać się w każdy wtorek od 10 kwietnia. Najpierw o godz. 18. 00 będzie Msza św. a po niej spotkanie w kościele. Serdecznie zapraszamy!

10. 28 kwietnia organizujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa dla osób należących do wspólnot „MARGARETKA” i wszystkich modlących się za kałanów. Wyjazd o godz. 4. 00 z parafii od strony Sanu, koszt – 70 zł. Zapisy z wpłatą i numerem PESEL w kancelarii parafialnej do 20 kwietnia.

11. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu świętego zostały przyjęte dzieci: Maja DERKACZ i Liwia GĄSIOR – dzieciom i rodzicom życzymy wytrwałości w wierze.

12. Pomódlmy się także w intencji naszych rodzin oraz wszystkich gości, którzy przybyli do naszej parafii na Święta Wielkanocne: „Zdrowaś Maryjo”.… „Królowo Rodzin”…